MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Celalettin EKİNCİ´nin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Celalettin EKİNCİ´nin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

           İstiklal mücadelesine egemen olan ruh ve ecdadımızın azmi yıllar geçse de, bizlere ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, 19 Mayıs 1919´da Samsun´a çıkışıyla başlattığı bağımsızlık mücadelesi, milletin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle, hiçbir engel tanımadan Cumhuriyetimizin ilanıyla neticelenmiştir. Her yaştan vatandaşı ile kahramanlık destanı yazan milletimizin aziz vatandaşları, memleketin refahı için, muasır medeniyetler seviyesine yükselme amacıyla aynı şuurla mücadeleye devam etmektedir.  1919’da başlayan bu kutlu yolculuk Türk Milleti için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcıdır. Millî Mücadelenin başladığı Samsun’da Anadolu gençliğinin ön safta olması 19 Mayıs’ın gençlere armağan edilme sebebi olmuştur.

 

Sevgili gençler,

 

          Kahraman ecdadımızın bin bir fedakârlıkla edindiği ve bizlere bıraktığı Cumhuriyet’in asıl sahipleri sizlersiniz. Teslim aldığınız bu mirası gururla taşıyacak olan sizlerin bilgili, güzel ahlaklı, kendine güvenen, çalışkan, değerlerimize bağlı, hak ve özgürlüklerine önem veren, sorumluluk sahibi bireyler olarak en iyi şekilde yetişmesi, üstün bir gayretle çalışması ülkemiz ve milletimiz için daha aydınlık günlere delalettir. Toplumları ayakta tutan en büyük güç gençliktir. Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Başta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan sizlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum.

 

                                                                                                                                    Celalettin EKİNCİ

                                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.