MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Celalettin EKİNCİ´nin 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Celalettin EKİNCİ´nin 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılını tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. İlimiz genelinde eğitim gören 147.557 öğrencimizin karne heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

 

Her çocuk özeldir ve diğer çocuklardan farklı gelişim özelliklerine sahiptir. Öğrencilerimizi akademik açıdan başarılı ve ahlaki açıdan iyi insanlar olarak yetiştirmek için büyük bir özveriyle çalışan bütün idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

 

Saygıdeğer Veliler,

Çocuğunuzun eve getirdiği karne, hayatta mutlu ve başarılı olması için yeterli olmayabilir. Bu nedenle karnelerini değerlendirirken sadece notlara odaklanmamak; onun özelliklerini, ihtiyaçlarını belirlemeye çalışmak, sizlerin de bu sürecin muhasebesini yapmanız, çocuğunuzun bundan sonraki okul hayatı ve hayat okulu başarısı açısından çok daha uygun olacaktır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, bizim en kıymetli varlıklarımızdır. Değerlendirme yaparken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan, akranları ile arasındaki kıskançlığı artırıcı kıyaslamalardan;  görev ve sorumluluk bilincinin oluşmasını engelleyici ödüllendirmelerden kaçınmanız gerektiğini hatırlatmak isterim. Anne-baba olarak yapmamız gereken çocuklarımızı koşulsuz sevmek ve ona destek olmaktır.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Zorlu ve uzun bir maratonun sonucunda emek ve çabalarınızın karşılığı olan karnelerinizi bugün alıyorsunuz. Eğer karnedeki sonuç sizin beklediğiniz ve istediğiniz düzeyde değilse de bu durumun sürekli devam edeceği anlamına gelmez. Yapmanız gereken şey ümitsizliğe kapılmadan, eksikliklerinizi gözden geçirerek sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin yanı sıra bilinçli ve planlı bir çalışmayı da tatil döneminin içerisine yerleştirmek olmalıdır. Ders başarı durumunuz ne olursa olsun hayata her zaman olumlu bakmaya çalışın ve mücadeleden asla vazgeçmeyin. Tatil programınızda dinlenmeye ve eğlenmeye ağırlık verin; fakat zayıf derslerin telafisi ya da kendinizi eksik bulduğunuz konular için mutlaka zaman ayırın.

 

Değerli öğretmenler,

Öğretmenlik mesleği hem zihin hem de gönül işidir. Bunun bilincinde olan siz öğretmenlerimiz önemli başarılara imza attınız. Yaz tatilinde mesleki ve kişisel gelişiminize katkı sağlayacağınıza yürekten inanıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğrencilerimizi, değerli öğretmen arkadaşlarımı, okul idarecilerini ve eğitim camiamızın bütün çalışanlarını yürekten kutluyor, herkes için sağlıklı ve huzur dolu bir yaz tatili diliyorum.

 

                                                                                                                           Celalettin EKİNCİ

                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.