MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'DAN YATAĞANLI OKÇULARA ZİYARET

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Yatağan Bencik'e giderek şampiyon okçularla ve alt yapıda yetişen sporcularla bir araya geldi.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'DAN YATAĞANLI OKÇULARA ZİYARET

Yatağan'da öğrenciler, ara tatili sportif etkinliklerle değerlendiriyor. Yatağan Bencik Okçuluk Tesisinde, Antrenör Ejder Sözen koordinesinde yürütülen okçuluk eğitimlerine, öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Yatağan Bencik'e giderek şampiyon okçularla ve alt yapıda yetişen yeni sporcularla bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, öğrencilerle sohbet ederek gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar eşliğinde gerçekleştirilen ziyarette, farklı yaş kategorilerindeki okçular, hedef tahtasını 12'den vurmak için kıyasıya mücadele ettiler. Profesyonel okçuların koçluğunda, Antrenör Ejder Sözen koordinesinde, Ekim 2021'den beri okçuluk eğitimi alan öğrenciler, başarılı atışlarıyla büyüklerini gururlandırdılar. 

Öğrencilerin hepsini tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, "Hazal Burun, Meltem Yaka, Ceyda Kömür, Songül Lök, Emircan Haney gibi milli takımda sayısız başarılarıyla bizleri onurlandıran ilimiz sporcuları, okçuluğa yeni başlayan öğrencilerimize iyi bir örnek, iyi bir rol model teşkil ediyorlar. Şu an günümüzün ve geleceğin şampiyonlarıyla bir aradayız.  Hepinizle gurur duyuyoruz. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan müsabakalarda, tüm okçularımıza canı gönülden başarılar diliyorum." dedi.

2010 yılında beri Bencik Köyü'nden 30'a yakın çocuğun okçuluk sporunda yetişerek çok güzel başarılara imza attıklarını söyleyen Yatağan Bencik Köyü Aile Hekimi ve Okçuluk Antrenörü Ejder Sözen, okçuluk kursuna yoğun talep ve ilgi olduğunu, öğrencilerle eğitimlere sıkı bir şekilde devam ettiklerini belirtti. Antrenör Ejder Sözen, "İlkokul-ortaokul-lise seviyelerinde 2'si Milas, 2'si Menteşe ve 26'sı Yatağan'dan olmak üzere toplam 30 öğrencimizle, Bencik Halı Saha ve Okçuluk Tesisinde disiplinli bir şekilde çalışmaktayız. Ekim ayında başladığımız okçuluk kurslarımızda, 7-9 yaş grubu çocuklarımız temel eğitim, 9-14 yaş arası ise performans grubu olarak müsabaka eğitimi alıyor. Yeni yetişen öğrencilerimize, A Milli Takımında, Genç ve Yıldız Milli Takımlarında yer alan ve başarılarını son günlerde çok duyduğunuz sporcularımız koçluk ediyorlar, ben sadece koordinatörlük yapıyorum. İnanıyorum ki yazın yapılacak olan müsabakalarda yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz, şampiyon ablaları, abileri gibi başarılarıyla ses getirecekler." dedi.

Öğrencilerle birlikte hedef tahtasına ok atan İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, öğrencileri bir kez daha tebrik ederek hediye takdim etti. Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

14-04-202214-04-202214-04-202214-04-202214-04-202214-04-2022

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.