MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emre Çay, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.   
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Kurtuluş Savaşı'mızın başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde sevgiyle, saygıyla, minnet ve rahmetle yâd ediyorum.

Büyük bir azim, cesaret ve kararlılıkla savaş meydanlarında kahramanlık destanı yazan, Türk milletine öncülük ederek büyük Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, tüm ömrünü milletinin refah ve mutluluğuna adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." diyerek en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere emanet etmiştir.

Bizler, Atatürk'ün gösterdiği hedef doğrultusunda ülkemizi hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma idealiyle, çağdaş ve demokratik yolda, büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümekteyiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara en ideal şekilde hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. 

Bu düşüncelerle aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde milletimizin gönlünde sonsuza kadar yaşayacak olan Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Ruhun şad olsun.

09-11-2022

 


 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.