MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN  19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "gazilik" unvanı ile "mareşal" rütbesinin verilişinin 100. yıl dönümünde, 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutlamanın milletçe gururunu yaşıyoruz.

Vatanseverliğin, kahramanlığın, fedakârlığın yaşayan destanı olan gazilerimiz bizler için baş tacı, onur ve şeref timsalidir. Bu cennet vatanımızda hür ve bağımsız yaşıyorsak alnımız ak, başımız dik dolaşıyorsak "Ölürsem şehit, kalırsam gazi" diyen, vatanını canından aziz bilen nice kahramanlarımız sayesindedir.

Tarihimizi şerefle yazan, şanlı zaferlerle süsleyen atalarımızın, gazi ve şehitlerimizin kutsal emaneti olan bu vatanı korumak ve yükseltmek, geleceğimizi emanet edeceğimiz nesilleri vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu yetiştirmek en asli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan onur abidelerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, sağlıklı ve huzurlu yaşam diliyorum.

Gaziler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.  

                                                                                                                                                                                                                   Emre ÇAY

                                                                                                                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.