MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI  AÇILIŞ MESAJI

Yeni bir eğitim öğretim yılına daha okullarımızda yüz yüze başlıyor olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Muğla eğitim ailesi olarak 13.653 öğretmenimiz ve 154.532 öğrencimizle yeni eğitim öğretim maratonuna başlamak için hazırız. Öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim alması adına, okullarımızda gerekli tüm tedbirleri aldık. Temizlik, maske, mesafe kurallarına uyarak çocuklarımızı okullarından, öğretmen ve arkadaşlarından ayırmamak için elimizden ne geliyorsa toplum olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmemiz gerektiğini hatırlatmak isterim.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlama gayreti içinde, mesleğinizi layıkıyla icra ettiğinizi görmek bizlere inanılmaz onur ve gurur veriyor. Aydınlık yarınlarımızın mimarı olarak sizlere, sonsuz güveniyoruz.

Uzaktan eğitim sürecinde yüz yüze eğitime hasret kaldığınızı biliyor, sınıf ortamında öğrencilerinizle bir arada göz teması kurarak ders anlatmanın onların ruhlarına ve kalplerine dokunmak olduğunu sizin nezdinizde anlayabiliyoruz. Dileğimiz pandeminin sona ermesi, eski normallerimize en kısa sürede dönmemiz ve okullarımızın ders yılı boyunca yüz yüze eğitimle devam etmesi. Bu süreçte sizlerin göstereceği hassasiyet, destek ve çaba bizlere güç verecektir.   

Sevgili Öğrenciler,

Okul, sizleri hayata hazırlayan, bilginin yanında iyiyi, doğruyu, güzeli öğrendiğiniz, akranlarınızla bir arada sosyalleşerek paylaşmayı, yardımlaşmayı, dostluğu ve nice insani duyguları, milli ve evrensel değerleri bir arada yaşama fırsatına eriştiğiniz evinizden sonra gelen ikinci yuvanızdır. Öğretmenlerinizin rehberliğinde geleceğe hazırlandığınız bu ikinci yuvanızda, sorumluluklarınızın bilinciyle hareket ettiğiniz sürece başarı ve mutluluk kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca salgın önlemlerine riayet etmeniz birinci önceliğimizdir.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarınız aynı zamanda bizim de çocuklarımız. Ortak paydamız olan çocuklarımızı hep birlikte geleceğe hazırlama gayesi içinde sizlerin desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Özellikle devam eden pandemi döneminde sizlerin de alacağı tedbirler sayesinde, bu zor dönemi daha kolay atlatacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim öğretim yılının başta ülkemiz olmak üzere Muğla eğitim ailesine hayırlı olmasını diliyor; sağlıklı, huzurlu ve başarı dolu bir ders yılı geçirmeyi temenni ediyorum.  

 

                                                                                                       Emre ÇAY

                                                                                                İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.