MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ YARIYIL MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN  2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ YARIYIL MESAJI

Sevgili Öğrenciler, Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler,

6 Eylül'de başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci dönemini, Covıd-19 tedbirleri altında 21 Ocak 2022 itibarıyla nihayete erdirmiş bulunmaktayız. Sayın Bakanımız Mahmut Özer'in defaatle belirttiği gibi Türkiye'de kapanması gereken en son yerlerin okullar olduğu düşüncesinden hareketle, Bakanlığımızın kararı doğrultusunda, salgından dolayı okul bazlı değil sınıf bazlı karantina kurallarını ilimizde başarılı bir şekilde uyguladık. Okulları açık tutma kararlılığıyla, sizlerin gayreti, çabası ve özverisiyle birinci dönemi yüz yüze eğitimle tamamlamanın memnuniyeti içerisindeyiz.

Sevgili Öğrenciler,

Bir dönem boyunca derslerinizde sergilediğiniz performansın, akademik bilgi düzeyinizin yansıması olan karnelerinizi bugün alıyorsunuz. Karne heyecanınızı sizlerle birlikte ben de paylaşıyor, aynı sevinci yaşıyorum. Emeğinizi, çabanızı ve başarınızı tebrik ediyorum.

Notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu ve kendinize olan güveniniz her daim diri tutun. Şunu unutmamalısınız ki başarının yolu herkese açıktır; düzenli, planlı ve disiplinli çalışmanız sizi başarıya götürecektir. Tatilinizi dinlenerek, ailenizle, arkadaşlarınızla değerli zamanlar geçirerek, kitap okumanın tadına vararak, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak geçirmenizi diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken ortaya koyduğunuz özveri, her türlü takdirin üzerindedir. Sizlerle birlikte eğitim ortamlarımızın niteliğini arttırarak her geçen gün daha iyiye ulaşmayı, süregelen projelerimizle gelişim yolculuğumuzu azimle, kararlılıkla ve heyecanla sürdürmeyi hedefliyoruz. Başarılı bir dönemi ardımızda bırakırken yaptığınız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyor; sağlıklı, mutlu, huzurlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın iyi yetişmesi için göstermiş olduğunuz fedakârlıkları biliyor, desteğinizi her daim hissediyoruz. Şüphesiz ki çocuklarınızla kuracağınız etkili iletişim ve güçlü sevgi bağları, karnelerden, alınan notlardan daha önemlidir. Çocuklarınıza iyi bir rol model olarak koşulsuz sevgiyi, desteği ve ilgiyi verdiğiniz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklar; almış oldukları iyi eğitimle topluma yararlı, kişilikli bireyler olarak ülkemizin güçlü yarınlarında yerlerini alacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor; sağlıklı, huzurlu ve verimli bir tatil geçirmenizi diliyorum.

 

                                                                                                    Emre ÇAY

                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.