MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İl Müdürümüz Sayın Emre ÇAY, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği mesleğimizin bu anlamlı gününde, körpe dimağların hem zihnine hem kalbine hitap ederek onlara her alanda rehberlik yapan, ilim ve irfan ışığı tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

Tarihin her döneminde öğretmenlerine en üstün değeri veren anlayışa sahip bir medeniyetin mensupları olarak böylesine önemli bir günün öğretmenlere atfedilmesi, bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor, gururlandırıyor.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Öğretmen, bir ülkenin geleceğine şekil veren bir mimar, bir sanatkârdır.

Başöğretmenimizin yaktığı eğitim meşalesini büyük bir azimle, fedakârlıkla elden ele taşıyarak Anadolu'nun en uzak köylerinden en kalabalık kentlerine kadar vatanın her bir köşesine ilmin ışığını yayan, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır. Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasında rol alacak nesillerimiz, ancak öğretmenlerimizin marifetli ellerinde şekillenecek, yeni nesil öğretmenlerin eseri olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi ve bir eğitim neferi olarak çıktıkları yolda hain terör saldırısına hedef olan, adlarını yüreklerimize kocaman harflerle yazdığımız şehit öğretmenlerimizi; rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Görevlerini hakkıyla ifa ile etmiş olmanın iç huzuruyla, emeklilik günlerini geçiren öğretmenlerimize de sağlıklı, uzun bir ömür temenni ediyor; mesleğe yeni başlayan meslektaşlarımıza ise muvaffakiyetler diliyorum.

Böylesine şerefli ve seçkin bir mesleğe sahip olmanın verdiği onurla, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.

                                                                                         

           Emre ÇAY

           İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.