MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu milletçe yaşıyoruz.  29 Ekim 1923 tarihi, Türk milletinin istiklal ve istikbal yolunda verdiği kurtuluş mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür.

Türk Milleti'nin karakterine en uygun idare biçimi olan Cumhuriyet, milletimize emanet edilmiş en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir. Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde ecdadımızın bizlere bıraktığı bu mirasa sahip çıkmak ve onu gelecek nesillere aktarmak, bu vatan toprağı üzerinde yaşayan her bir ferdin sorumluluğudur.

Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlâtlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır." veciz sözünde işaret ettiği gibi yükselen Türkiye Cumhuriyeti'ne emin adımlarla ilerlemekteyiz. 

Bizler eğitim camiası olarak, Cumhuriyetimizin benimsediği ilkeleri muhafaza ederek onu hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıma gayreti ve azmi içerisinde, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmayı var gücümüzle sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti´nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve ülkemize, milletimize hizmeti geçenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor; milletimizin ve eğitim camiamızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı kutluyorum. 

                                                                                                                                                                                                                                   Emre ÇAY

                                                                                                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.