MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN YENİ YIL MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN YENİ YIL MESAJI

Dünyanın gündemine oturan Kovid-19 pandemisinin etkisi altında zorlu geçen 2021 yılına veda ederken millet olarak yeni umutlarla ve hedeflerle dolu yeni bir yılı karşılamanın heyecanı içerisindeyiz.

2021 yılı, tüm olumsuzluklarına rağmen gerek ülkemizde gerekse ilimizde eğitim adına pek çok yeni gelişmenin ve dönüşümün yaşandığı bir yıl oldu. Bakanlığımızın öncülüğünde çocuklarımız için daha adil, daha eşit, daha kapsayıcı ve kaliteli bir eğitim sunabilmek adına var gücümüzle çalışarak güzel işlere imza attık. Okul öncesinden başlayarak ortaöğretim sonuna kadar tüm eğitim kademelerinde okullar arası imkân farklılıklarının azaltılmasına yönelik iyileştirmeler, eğitim sisteminin kalitesini artırmak için birbirinden değerli çalışmalar ve projeler gerçekleştirildi. Gerek yüz yüze, gerek online eğitimlerle öğrencilerimizin akademik başarılarına katkı sunmaya çaba harcadık. Bunun yanı sıra öğrencilerimize, MEB tarafından hazırlanıp dağıtımı gerçekleştirilen ücretsiz yardımcı kaynak kitap desteği sağlandı.  

Eğitimde hazır bulunuşluğun arttırılması adına 5 yaş grubunda okullaşma oranı Türkiye genelinde yüzde 85'lere, ilimizde ise yüzde 96.50'ye yükseldi. Okullar arası imkân farklılıklarının azaltılması amacıyla Bakanlığımızın destekleri ve Valiliğimizin himayelerinde "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında, 322 okulumuz daha kütüphane sahibi oldu. Pandemi süresince maske ve hijyen üretimiyle yıldızı parlayan mesleki eğitimlerin daha da güçlendirilmesi adına, 1000 Okul Projesiyle meslek liselerimiz iyileştirildi, mesleki eğitim merkezlerimiz yaygınlaştırıldı. Bu adımlar sayesinde, ilimiz ve ülkemiz eğitimi her daim olduğu gibi yükseliş içerisinde olmaya devam etmektedir. Umutlarımız, hedeflerimiz doğrultusunda yeni yılda da çalışmalarımıza aynı azim, kararlılık ve heyecanla devam edeceğiz. Daha büyük hedeflere odaklanarak daha büyük başarıların peşinden koşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 2022 yılının ülkemize, milletimize, tüm insanlığa huzur, sağlık, mutluluk getirmesini diliyor; sevgili öğrencilerimizin, değerli öğretmenlerimizin, kıymetli velilerimizin ve tüm eğitim camiamızın yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum.

                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                         Emre ÇAY

                                                                                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü                                 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.