MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre, Atatürk'ün ölümünün 82. yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Bağımsızlık savaşımızın önderi, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı, adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 82. yıldönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 

Türk milletinin olduğu kadar insanlık tarihinin de yetiştirdiği en büyük liderler arasında yerini alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; başarılı bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı olmasının yanında, yüksek insani değerleri üzerinde taşıması ile de evrensel bir lider olmuştur. Ömrünü Türk milletinin aydınlık ve müreffeh geleceğine adayan, dehası asırlara sığmayan, bütün dünyanın takdirini ve saygısını kazanmış böyle büyük bir lidere sahip olduğumuz için milletçe onur ve gurur duyuyoruz.

10 Kasımlar sadece Atatürk'ü anma günü olarak düşünülmemelidir. Atatürk'ün hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama, onun yüksek fikirlerini ve ideallerini idrak etme bakımından bu günün önemi büyüktür. Gazi Mustafa Atatürk'ün hedefleri doğrultusunda, bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, yüceltmek, değerlerimizi kaybetmeden, milli ve manevi değerlerin ışığında, aklın ve bilimin öncülüğünde, onu muasır medeniyetlerinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmak, en büyük görevimiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ve onun şahsında silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyorum.

 

     Pervin TÖRE

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.