MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, "19 Eylül Gaziler Günü" vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Tarih boyunca zorlu mücadelelerden geçen aziz Türk milleti, tarih sayfalarını sayısız kahramanlık destanlarıyla, emsalsiz zaferlerle süslemiştir. Her destanın arkasında, şehitlik ve gazilik mertebesine erişmiş, canlarını hiçe sayan nice yiğitler, nice kahramanlar vardır.

Dilinde "Ölürsem şehit, kalırsam gazi! " sözleri, yüreğinde vatan, millet, bayrak aşkıyla, savaş meydanlarına koşan, canları pahasına kahramanca savaşan,  bu toprakları bizlere vatan yapan, tüm şehitlerimiz ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Onlarla ne kadar gurur duysak kahramanlıklarıyla ne kadar övünsek azdır. Bizlere düşen görev ise bu cennet vatanın bölünmez bütünlüğünü ilelebet korumak,  birlik ve beraberlik içinde ülkemizi her alanda ileri seviyelere taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden gazilerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor; hayatta olan onur abidelerimize sağlıklı, mutlu, uzun ömürler diliyor, Gaziler Günü'nü kutluyorum.

      Pervin TÖRE

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.