MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 24 KASIM MESAJI

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günün 91. yıldönümünde, kıymetli meslektaşlarımın  "24 Kasım Öğretmenler Günü'nü" en içten dileklerimle kutluyorum.  
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 24 KASIM MESAJI

24 Kasım, milletimizin birlik beraberlik içinde, aydınlık yarınlara yürümesinde, en büyük paya sahip olan öğretmenlerimizin gurur günüdür. 1981'den bu yana her 24 Kasım'da kutlanan Öğretmenler Günü, tüm öğretmenlerimiz için büyük bir motivasyon kaynağı olmuştur, olmaya da devam edecektir.

Değerli Öğretmenlerim,

Sizler sorumluluğu büyük, etkisi de bir o kadar yüksek olan yüce bir mesleği icra etmektesiniz. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün  "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir."  sözünden de anlaşılacağı üzere, bu milletin geleceğine yön verecek olan yine sizlersiniz. En zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmayı gaye edinmiş, siz değerli öğretmenlerimiz sayesinde, gelecekten en ufak bir endişemiz yoktur.

Her şeyin hızla değişip dönüştüğü, bilgiye ulaşmanın kolay olduğu 21. yüzyıl dünyasında, öğretmenlerin rolü de değişmiştir. Artık öğretmenlerden geleneksel eğitim yaklaşımlarının çok ötesinde, öğrenmeye hükmeden değil, öğrenmeye ilham veren rehberler olması beklenmektedir.

Bugünün öğretmeni milli kültürünü özümseyerek evrensel değerleri kucaklayan ve rolü "öğrenen araştırmacı" "öğretim tasarımcısı" olarak yeniden tanımlanmış öğretmendir. Yeni öğretim yaklaşımlarını benimsemiş, merakına merak uyandıran, kendini sürekli yenileyen ve geliştiren öğretmenler sayesinde, öğrencilerimiz 21.yüzyıl yaşam becerilerini edinecektir.

Öğretmen olmak, bin bir umut dolu çocuk dünyasının kahramanı olmaktır.

Öğretmen olmak, sadece ufku değil ufkun ötesini de görebilmektir.

Öğretmen olmak, iltifat beklemeden marifete talip olmaktır.

Öğretmen olmak, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmektir.

Şunu unutmamalıyız ki takvimler hangi yüzyılı gösterirse göstersin, iyi öğretmen olmanın ilk şartı: İnsanlığı, vatanını, milletini ve mesleğini sevmektir.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,                             

Ne kadar ağır bir yükün emanetçileri olduğunuzun bilincindeyiz. Bu yolda sizlerle hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. Köklü tarihimizden ve milli değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak; eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte sonsuza dek gururla taşıyacağız.

Ülkenin her yerinde vazifelerini hakkıyla ifa eden tüm öğretmenlerimizin ve Milli Eğitim ailemizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Öğretmenliğe yeni başlayan genç meslektaşlarıma başarılar diliyorum. Mesleğini onur ve gururla tamamlamış emekli öğretmenlerimize, sağlıklı ve huzurlu günler temenni ediyor, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi ve şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                             Pervin TÖRE

                                                                                                                                                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

/meb_iys_dosyalar/2019_11/23224744_3AD579AA-F011-440B-BC77-384B5097FBF4.mp4

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.