MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümü ve "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Milli egemenliğimizi taçlandıran, Türk milletinin kaderini değiştiren, Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıl dönümüne ulaşmanın gururunu ve mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Covid-19 küresel salgınından dolayı alınan tedbirler kapsamında, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu, meydanlara, caddelere, sokaklara taşıyamasak da evlerimizde, gönüllerimizde, kanımızın her bir zerresine kadar idrak ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, aziz Türk milleti, istiklal mücadelesinde sarsılmaz vatan aşkıyla kahramanlık destanları yazmış; 29 Ekim 1923'te batmamak üzere doğan cumhuriyet güneşi, bu vatanın her bir köşesini aydınlatarak gelişmenin ve çağdaşlaşmanın önünü açmıştır. 

2023 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlerken şanlı tarihimizden aldığımız güçle ve Cumhuriyetimizin değerleriyle büyümeye, gelişmeye, güçlenmeye devam ediyoruz. Milletçe birlik beraberlik içinde inşa ettiğimiz Cumhuriyetimizi, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyor; yetiştirdiğimiz fikri hür, irfanı hür nesillerle geleceğe umutla bakıyoruz.

Bu vesileyle ulusal bağımsızlığımızın ebedi simgesi olan Cumhuriyetimizi bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                          Pervin TÖRE

                                                                                                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.