MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Büyük zaferlerle dolu olan şanlı tarihimizde, çok müstesna bir yere sahip olan 30 Ağustos Zaferi'nin 98. yıl dönümüne ulaşmanın mutluluğu ve kıvancı içindeyiz.

30 Ağustos Zaferiyle, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal komutasındaki kahraman ordumuz, memleketimizi esir etmek isteyen düşmanlara karşı dünya tarihinde eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından birini sergilemiş, bu mukaddes toprakların sonsuza dek Türk yurdu olarak kalacağını, tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Aynı zamanda bu zaferle,  yeni Türk devletinin temelleri sağlamlaşmış ve ilelebet payidar kalacağının teminatı verilmiştir.

Ne mutlu ki bizlere, gurur ve onur duyacağımız böylesine şanlı bir tarihe sahibiz. Her zerresi vatan sevgisi ve bağımsızlık tutkusu ile dolu kahraman atalarımızdan aldığımız yüksek ruhla, bugün de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde, var gücümüzle birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor; başta İstiklal Mücadelesinin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.

 

        Pervin TÖRE

 İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.