MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Anne olmak, dünyanın en meşakkatli, bir o kadar da en muhteşem zanaatıdır.  Allah'ın kadınlara bahşettiği bu yüce duygu, dünyada yaşanabilecek en güzel duygulardan biridir. Annelik önce kalpte başlar. Dünyaya getireceği biricik evladını daha görmeden ruhunu sever, dünyaya getirdikten sonra ise evladına gönlünü ve ömrünü adar.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Koşulsuz sevginin, şefkatin, sabrın, fedakârlığın timsali olan annelerimiz, biliriz ki bu dünyadaki en güvenilir sığınağımızdır. Bu öyle bir sığınaktır ki bize her daim kol kanat gerer, son nefesine kadar bizi korur ve gözetir. O sıcacık sevgi dolu yüreği, ilgisi, emeği sayesinde hayata tutunur; bir çınar misali gelişir, güçleniriz. Bir annenin yokluğu ise bir çocuk için hangi yaşta olursa olsun, içi doldurulamaz kocaman bir boşluktur.

Bizleri önce karnında, sonra kucağında ve ömrünün sonuna kadar gönlünde taşıyan annelerimizin değerini sadece bir gün değil her gün bilmeli, sevgimizi her fırsatta göstermeli ve onları asla incitmemeliyiz. 

Salgın sürecinde, annelerin özellikle de çalışan annelerimizin iş yükü daha da arttı. Bilhassa sağlık çalışanı annelerimiz, evlatlarından ayrı kalmak pahasına, canla başla mücadele verdiler. Öğretmen annelerimiz uzaktan erişim sürecinde evlerini birer sınıfa çevirerek çocuklarının eğitimden geri kalmamaları için özveriyle çalıştılar. Salgın döneminde yaşanan tüm zorluklara rağmen bizler için gece gündüz demeden fedakârca çalışan annelerimize, minnetlerimi ve şükranlarımı iletiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere, kalbi evlat sevgisiyle çarpan tüm annelerimizin, anneler gününü en içten duygularımla kutluyor; eli öpülesi annelerimize sağlıklı, mutlu, huzurlu günler diliyorum.

 

                              Pervin TÖRE

                      İl Milli Eğitim Müdürü

09-05-2021

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.