MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 85. yıldönümü olan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'nü kutluyor; kadınlarımızın hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde yer almasını diliyorum.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

 

5 Aralık 1934 'te Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, "Kadınlara Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkı"verilmesiyle, Cumhuriyet tarihinde demokrasi adına en önemli adımlardan biri atılmış olup kadınlarımızın siyasi ve toplumsal hayattaki konumları daha da güçlenmiştir. Böylesine tarihi bir gün aynı zamanda 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, aynı zamanda kadının toplumsal hayatta lâyık olduğu yeri alabilmesi adına farkındalık oluşturma, karşılaşılan sorunlara çözüm bulma günüdür. Şunu bilmeliyiz ki çağdaşlık kadına verilen değerle ölçülür. Kadınlarımızın eğitim düzeyi arttıkça toplumsal statüleri ve elde ettiği kazanımlar güçlendikçeTürkiye'nin yarınları daha aydınlık daha müreffeh olacaktır.

Bu inançla,  Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 85. yıldönümü olan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'nü kutluyor; kadınlarımızın hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde yer almasını diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                                Pervin TÖRE

                                                                                                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.