MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

10-16 Mayıs tarihleri arasında çeşitli farkındalık etkinlikleri ile kutladığımız Engelliler Haftası'nda, "Fiziki engellerin değil, kalplerdeki engellerin sorun olduğu bilincinin tüm topluma yayılmasını; zihinlerdeki engellerin kaldırılmasının ve engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğu gerçeğinin bir kez daha hatırlanmasına vesile olmasını" temenni ediyor, tüm engelli bireylerimize sağlık ve huzur dolu günler diliyorum.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması, yaşam standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir gereğidir. Bu bağlamda engelli vatandaşlarımızın hatırlanması, sorunlarının çözülmesi ve seslerinin duyurulması oldukça önem taşımaktadır.

"Her şey eğitimle başlar." düşüncesinden hareketle engelli bireylerimizin öncelikle iyi bir eğitim alması önem arz etmektedir. Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de özel eğitim okullarımızda, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda oluşturulan özel eğitim sınıflarımızda, rehberlik araştırma ve rehabilitasyon merkezlerimizde engelli öğrencilerimize yönelik eğitim desteğini titizlikle sürdürmekteyiz. Milli Eğitim camiası olarak el birliği ve gönül birliği içerisinde çocuklarımızı topluma kazandırma gayreti ve çabası içerisindeyiz.

Engelli kardeşlerimizin son zamanlarda eğitimden iş dünyasına,  bilimden sanata, spordan siyasete birçok alanda başarı öykülerini görmek, bizlere mutluluk ve gurur yaşatmakta azim ve kararlılıkları emsal oluşturmaktadır.

Her birimizin bir engelli adayı olduğunu hatırdan çıkarmadan, engelli olmanın hiçbir şeye engel olmadığı idrak ederek birbirimiz ayrıştırmadan birbirimizden güç alarak hep birlikte el ele hareket etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle  engelli vatandaşlarımızın, öğretmenlerimizin, personelimizin, öğrencilerimizin Engelliler Haftası'nı kutluyor; sağlıklı, huzurlu  bir hayat diliyorum.

 Pervin TÖRE

 İl Milli Eğitim Müdürü11-05-2020


 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.