MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

İl Müdürmüz Sayın Pervin Töre, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası " münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Engelli bireylerin toplum içinde daha çok var olabilmeleri, geleceğe umutla bakan, üretken, mutlu bireyler olarak yaşamlarını idame ettirmeleri hepimizin ortak meselesi olmalıdır. Bu bağlamda Engelliler Haftası; toplumsal farkındalık oluşturmak, engelli bireylerimizin sorunlarına dikkat çekmek ve onların hayatındaki engelleri kaldırmak adına önem arz etmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 'Her çocuk bizim en kıymetli hazinemizdir.' düşüncesinden hareketle engelli bireylerin küçük yaşlardan itibaren ilgi ve yeteneklerine göre eğitim almaları gayreti içerisindeyiz. Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de özel eğitim okullarımızda, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda oluşturulan özel eğitim sınıflarımızda, rehberlik araştırma ve rehabilitasyon merkezlerimizde engelli öğrencilerimize yönelik eğitim desteğini titizlikle sürdürmekteyiz.

Son zamanlarda, spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına her alanda azimleriyle, mücadeleleriyle, ilham veren başarı hikâyeleriyle topluma örnek olan engelli kardeşlerimizi görmek, bizler için son derece gurur ve mutluluk vericidir. Bu da gösteriyor ki başarı engel tanımıyor. Yeter ki inanalım. 

Toplumsal duyarlılığa ve engelsiz bir geleceğe vesile olması temennisiyle, engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftası'nı kutluyor; onlara sağlıklı, mutlu ve başarı dolu bir yaşam diliyorum.

 

                                                                                                            Pervin TÖRE

                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.