MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE´nin İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE´nin İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

 

             

             Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında 776 okulumuzda, 8979 derslikte, kadromuzda bulunan 12.946 öğretmenimiz ve 152.674 öğrencimizle birlikte ders başı yapmaya hazırız.

  Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreçtir. Eğitim; okuyan, araştıran, geleceğe dair hedefleri ve iddiaları olan bir nesle sahip olmanın yegâne yoludur. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak, hükümetimizin ortaya koyduğu 2023 hedefleri ile 2053 ve 2071 vizyonuyla buluşturacak olan temel unsur da yine eğitimdir. 

            Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım; sizlere düşen görev öncelikle öğrencilerimizin yüreğine, sonra aklına dokunarak eğitim öğretim yolunda doğru adımlar atmalarına, yollarını bulmalarına rehberlik etmektir. Öğrencilerimizi evrensel, milli ve manevi değerlerine bağlı, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda vatanını, milletini seven mutlu bireyler yetiştirmek en büyük gayemiz olmalıdır.  Çağdaş toplumlarda olduğu gibi eğitimi dört duvar arasından çıkarıp hayatın tüm alanına yaymalıyız.

             Sayın Velilerimiz, eğitimin ilk başladığı tohumun atılıp filizlendiği yer ailedir. Çocuğun ahlâki değerlere sahip kişilikli bireyler olarak yetişmesi iyi bir aile ortamına bağlı olduğunu hatırlatırken eğitim öğretim sürecinde sizlerin desteğini yanımızda görmekten mutluluk duyarız.

            Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019  eğitim öğretim yılımızın ülkemize, milletimize, tüm eğitim çalışanlarına, öğrenci ve velilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyor; başarılar diliyorum. 

 

Pervin TÖRE 

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.