MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE´nin "18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi" günü mesajı.

Çanakkale Zaferimizin 104. yıldönümünü milletçe coşkuyla kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Aziz milletimiz, yokluk ve imkânsızlıklara rağmen,  sarsılmaz bir inançla kazandığı bu zaferle, hem tarihimizin hem de dünya tarihinin seyrini değiştirmiştir. Çanakkale, binlerce yıllık şanlı tarihe sahip milletimizin yeniden şahlanışının, vatanseverliğinin, kahramanlığının sembolüdür. İmkânsız gibi görünen şartlarda düşmana geçit vermeyen, ölümü hiçe sayan, yüreği iman gücüyle ve vatan sevgisiyle dolu On Beşlilerin, Kınalı Kuzuların, Seyit Onbaşıların tarihe yazdığı şanlı bir destandır.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE´nin "18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi" günü mesajı.

Çanakkale Zaferimizin 104. yıldönümünü milletçe coşkuyla kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Aziz milletimiz, yokluk ve imkânsızlıklara rağmen,  sarsılmaz bir inançla kazandığı bu zaferle, hem tarihimizin hem de dünya tarihinin seyrini değiştirmiştir.

Çanakkale, binlerce yıllık şanlı tarihe sahip milletimizin yeniden şahlanışının, vatanseverliğinin, kahramanlığının sembolüdür. İmkânsız gibi görünen şartlarda düşmana geçit vermeyen, ölümü hiçe sayan, yüreği iman gücüyle ve vatan sevgisiyle dolu On Beşlilerin, Kınalı Kuzuların, Seyit Onbaşıların tarihe yazdığı şanlı bir destandır.

Milletimiz, tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale´nin geçilmeyeceğini bu zaferle tüm dünyaya haykırmış, “Çanakkale Geçilmez!” sözünü tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

Bizler şehit ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, onların bize bıraktığı bu mukaddes emanete her zaman aynı inanç ve bilinçle sahip çıkacağız. Tarihimizden aldığımız güçle ülkemizi yüceltmeye, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Pervin TÖRE

 İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.