MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GİRİŞ SINAVI (LGS) MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ PERVİN TÖRE'NİN SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GİRİŞ SINAVI (LGS) MESAJI

Sevgili Öğrenciler,

Uzun zamandır hazırlığı içinde bulunduğunuz ve emek verdiğiniz sınav maratonu, 06 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan LGS Merkezi Sınavı ile sona eriyor. Devam eden pandemi süreci dolayısıyla sizlerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda sınava girmesi adına gerekli olan tüm tedbirleri aldık. Bu konuda hem sizlerin hem de velilerimizin içleri rahat olsun.

Bilgi ve birikimlerinizin ölçüleceği bu sınavda, belirlenen yüzdeliğin üstünde puan alanlar; hedeflemiş oldukları fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulu Anadolu liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve imam hatip liselerinin puanla öğrenci alan bölümlerine yerleşecekler. Sınava girmeyen ya da istediği puanı alamayan öğrencilerimiz ise öğrenim hayatlarına ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, kariyer hedeflerine en uygun ortaöğretim kurumlarında devam edecekler.

Sevgili öğrencilerim, şunu bilmelisiniz ki sınavlar hedeflerinize ulaşmanızı sağlayan birer basamaktır. Hiçbir sınav sizin değerinizi belirlemez.  Sınavınız nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, sizleri çok seviyor ve önemsiyoruz. Sınav endişesine kapılmadan, iyi bir moralle, enerjik şekilde, beslenme ve uyku düzeninize dikkat ederek sınava girmeniz başarınızı artırmada etkin bir rol oynayacaktır.

Sizleri sevgiyle kucaklıyor, LGS sınavında hepinize başarılar diliyorum. Allah zihin açıklığı versin.

 

                                                         
                               Pervin TÖRE

                     Muğla Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.