MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ´nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ´nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Millet Meclisi’mizin açıldığı, egemenliğin millete kayıtsız şartsız devredildiği gündür. Bundan 97 yıl önce, bir milletin küllerinden yeniden doğmak suretiyle alevlendirdiği istiklal ruhu çocuklarımız ve gençlerimiz sayesinde Cumhuriyetin bugünkü hale gelmesini sağlamıştır.

 

Sizler, milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayan güçlü kollarısınız. Sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz, bu millete faydalı bireyler olmanız en büyük arzumuzdur. Hedefimiz; sizleri özgürce düşünen, sorgulayan, milletimizin değerlerini benimsemiş, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek, merhametli ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin aydınlık yüzleri olacaksınız. Türkiye’miz; güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselecektir.

 

Çocuklarımıza armağan edilen ve milli iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor ve tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum.

 

                                                                                                                                             Celalettin EKİNCİ

                                                                                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.