MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ´nin Yarıyıl Sonu Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ´nin Yarıyıl Sonu Karne Mesajı

     18 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı, 19 Ocak 2018 Cuma günü, öğrencilerimizin ve velilerimizin heyecanla bekledikleri karnelerin dağıtımı ile tamamlanmış olacaktır.

 

   İlimizde örgün ve yaygın eğitimde  150.687 öğrencimiz ile 12.273 öğretmenimiz birinci dönemin yorgunluğunu gidermek için iki haftalık dinlenme sürecine gireceklerdir. Eğitim öğretimde birinci derecede görev ve sorumluluk üstlenen tüm yönetici ve öğretmenlerimizi, dönemin sorunsuz ve başarı ile tamamlanmasındaki gayret ve fedakârlıkları hasebiyle can-ı gönülden kutluyorum.

 

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım;


   Bizler eğitim öğretim sürecinde öğrencilerimizi sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif kişilikleri gelişmiş, analitik düşünceye sahip, bilgiyi gündelik hayatına aktarabilen, vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine sımsıkı bağlı bireyler olarak yetiştirebiliyorsak görevimizi tam anlamıyla yerine getiriyoruz demektir.

 

   Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz yavrularımıza Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın “Yarıyıl tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek bir alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesi; bunun yerine, öğrencinin kendini tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması teşvik edilmelidir. Bu çerçevede kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin tavsiye edilmesi uygun olacaktır.” talimatını yerine getirerek, öğrencilerimizin 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilini bu doğrultuda geçirmelerine olanak sağlamanızı temenni ediyorum.

 

Sevgili Öğrenciler;


    Her zaman umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi yitirmeden iyi bir tatil geçirin. Tatilinizi dinleneceğiniz, kitap okuyacağınız, faydalı bilgiler edineceğiniz, sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendireceğiniz bir zaman dilimi olarak görmelisiniz.

 

Kıymetli Veliler;


    Hiç kuşku yok ki çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Onların topluma yararlı, her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak, ruhsal ve fiziksel yönden sağlıklı ve dengeli, kişilikli, hayatta karşılaşacağı zorluklarla mücadele edebilen, sahip olduğumuz milli ve manevi değerleri benimseyen vatandaşlar olarak yetişmeleri konusunda hepimizin önemli görev ve sorumlulukları vardır.

 

    Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Ancak bu, çocuklarımızın sistemli ve düzenli çalışmalarıyla her zaman telafi edebilecekleri bir durumdur. Önemli olan güzel ahlaklı bireyler olarak yetişmeleridir. Ahlak bilinci yerinde olan bir öğrencinin hayatta başarısız olması düşünülemez.

 

    Herkesin, bu kısa tatil dönemini bir fırsata dönüştürüp kendi payına düşen önlemleri alarak, daha dinamik ve daha yenilenmiş bir şekilde II. yarıyıl dönemini en iyi şekilde değerlendirmesi temennisi ile iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                             Celalettin EKİNCİ 

                                                                                                                          İl Millî Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.