MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN "12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN

İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 101. yıl dönümünü, büyük bir gururla kutluyor; eserleriyle ve fikirleriyle her zaman milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan Mehmet Akif Ersoy'u, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Vatan şairi, mütefekkir ve gönül insanı Mehmet Akif, milli mücadelenin en çetin şartlarında kaleme aldığı İstiklal Marşı ile Türk milletinin bağımsızlığa olan sarsılmaz inancını, vatan sevdasını, imanını, azmini, iradesini güçlü bir şekilde dile getirmiştir.

Bizlere cesaret, güç, umut veren, her bir dizesini yüreklerimize nakşettiğimiz, her bir kelimesini zihinlerimize kazıdığımız bu eşsiz eser; millet olarak özümüzün ve karakterimizin bir tezahürü, bir kimliğidir. Bu ölümsüz eser, dünya döndükçe bağımsızlığımızın manifestosu olarak kalacak, şanlı bayrağımız ilelebet gökyüzünde korkusuzca dalgalanacaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy olmak üzere milli mücadelemizde destanlar yazan, İstiklal Marşı'mıza ilham olan tüm kahramanlarımıza ve aziz şehitlerimize, şükran ve minnetlerimi sunuyorum.

                                                                                                                                   

         Emre ÇAY

İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.