MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

Şanlı tarihimiz bu aziz milletin nice zaferleri ve kahramanlıklarıyla doludur. Marşımız ecdadımızın topyekûn vatan savunmasında olduğu bir dönemde yazılmış, hem cephede hem de cephe gerisinde, halkımızın ortak sesi ve değeri olmuştur.

İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un, Milli Mücadele esnasında kahraman ordumuzun ve milletimizin bu süreçte yaşadıklarını yüksek milli duygularla harmanlayarak kaleme aldığı, hiçbir zorluk karşısında "korkma"mak gerektiğini en veciz biçimde yansıttığı bu marşın sıradan bir şiir olması beklenemez. Kurtuluş Savaşı'mızı on kıta, kırk bir dizeye sığdırması bakımından da diğer bağımsızlık marşlarından ayrılır.

Asım'ın nesli olarak bizler geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de büyük şairimizin İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlere sahip çıkacak, yurdumuzun semalarında ilelebet yankılanmasını sağlayacağız. Bu itibarla çocuklarımızı milli, manevi, ahlaki ve insani değerlerle yetiştirmek eğitim ailemizin en önemli görevleri arasındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, "Allah bu millete bir kez daha İstiklal Marşı yazdırmasın." diyen büyük şair Mehmet Akif Ersoy ve Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, İstiklal Marşı'nın kabulünün 102. yılını can-ı gönülden kutluyorum.

                                                                          

                                      Emre ÇAY

                                     İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.