MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN  15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, milli irademizi ve demokrasimizi hedef alan menfur darbe girişiminin aziz milletimiz tarafından kahramanca bertaraf edildiği 15 Temmuz Demokrasi Zaferi'nin altıncı yıl dönümündeyiz.

Asrın en büyük ihaneti olan hain darbe girişiminde tanklara, helikopterlere, ağır silahlara karşı dimdik duran, canları pahasına vatanına, devletine, demokrasisine azim ve kararlılıkla sahip çıkan kahramanlarımız sayesinde, aydınlık bir sabaha gözümüzü açtık; atalarımızın kanlarıyla sulanmış bu kutlu topraklarda, hür ve bağımsız yaşama kararlılığımızı bir kez daha dünyaya haykırdık.

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır." düsturuyla tarihini emsalsiz zaferlerle süslemiş olan aziz milletimiz; Malazgirt'te, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, sınır boylarında ve 15 Temmuz gecesinde sergilediği dik duruşu daima sürdürecek, istiklal ve istikbaline gölge düşürmeyerek asla esarete boyun eğmeyecektir. Milletimizin verdiği bu büyük kahramanlık destanı ise asla unutulmayacak ve daima yaşatılacaktır. 

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" vesilesiyle devleti ve milleti için canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

                                                                                                         

                                                  Emre ÇAY

                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.