MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Türkiye yüzyılı kahramanlarının onurlu mücadelesi ve azmi sayesinde, milli irademizi ve demokrasimizi hedef alan alçak darbe girişiminin bertaraf edildiği 15 Temmuz Demokrasi Zaferi'nin yedinci yıl dönümündeyiz.

15 Temmuz 2016 yılının o puslu gecesini karanlıktan aydınlığa çıkaran, gösterdikleri cesaret, dirayet ve kararlılıkla canları pahasına vatanını savunan demokrasi kahramanlarımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Başkomutanlığında, hür ve bağımsız yaşama irademizi bir kez daha yedi düvele göstermiş; adlarını yüreklerimize ve tarihin sayfalarına altın harflerle nakşetmişlerdir.

"Ölürsem şehit, kalırsam gazi" düsturuyla Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, sınır boylarında düşmanın üzerine korkusuzca yürüyen ve tarihimizi emsalsiz zaferlerle süsleyen aziz milletimiz; Türkiye yüzyılının temellerinin atıldığı 15 Temmuz gecesinde de sergilediği destansı direnişi, her türlü ahval ve şerait içinde sürdürecek; istiklal ve istikbaline asla gölge düşürmeyecektir.

Bizler de milletimizin "Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet"e olan bağlılığının göstergesi olan bu destansı mücadeleyi, nesilden nesile aktaracak ve demokrasi nöbetimizi sonsuza kadar devam ettireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle;  vatanın birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz nezdinde 15 Temmuz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor; kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

 

   Emre ÇAY

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.