MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Tarihte eşine rastlanmayacak bir kahramanlık destanının yaşandığı Çanakkale Zaferi'nin 108'inci yıl dönümünü kutlamanın gururu içindeyiz.

Yurdun dört bir yanından gelen yüz binlerce vatan evladının, cihanın yedi iklimi karşısında 'Çanakkale Geçilmez!' diyerek tüm varlığını, cesaretini, azmini  ortaya koyduğu yerdir Çanakkale.

Havada mermilerin çarpıştığı, metrekareye 6 bin merminin düştüğü, tarihin en kanlı savaşının yaşandığı yerdir Çanakkale.

Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tarihe geçen "Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum!" sözüyle 57. Alayın Conkbayırı'nda, kendisinden 4-5 kat büyük orduya karşı kahramanca direndiği yerdir Çanakkale.

276 kiloluk top mermiyi bir hamlede sırtlayarak savaşın seyrini değiştiren Koca Seyit'in, anaların vatana kurban olsun dediği Kınalı Ali'lerin, Kınalı Hasan'ların, adına türkü yakılmış on beşlilerin ve daha nice kahramanların zihnimize yazıldığı yerdir Çanakkale.

İstiklal uğruna geri dönmeyi hiç düşünmeyen aziz şehitlerimizin yattığı yerdir Çanakkale.

Bir vatan kalbinin attığı yerdir Çanakkale.

Kısacası, bu toprakları bize ebedi vatan kılan zaferin adıdır Çanakkale.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108'inci yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden tüm gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Ruhları şâd olsun!

 

Emre ÇAY 

İl Milli Eğitim Müdürü

                       

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.