MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

"Bu yaz tatili diğerlerinden çok farklı olacak. Okullarımız yaz boyunca kapılarını sizler için sonuna kadar açık tutacak. Öğretmenlerinizin hazırladığı eğlenceli etkinliklerden oluşan dolu dolu bir telafi programı sizleri bekliyor. Hem hak ettiğiniz tatili yaparak dinlenme fırsatı bulacak hem de sportif, sosyal, kültürel ve akademik etkinliklerle eğlenceli ve öğretici zaman geçirmeniz için bir fırsat yakalamış olacaksınız."
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

2 Temmuz itibarıyla, 2020-2021 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bugün, ilimiz genelinde resmi/özel 789 okulumuzda, 153.249 öğrencimiz ve 13.653 öğretmenimiz yaz tatiline başlıyor.  

Başından sonuna kadar salgın koşulları altında geçirdiğimiz 2020-2021 eğitim öğretim yılı, uzaktan eğitimin ağırlıklı olduğu ve yüz yüze eğitim ile noktaladığımız bir süreç içinde geçti. Derslerin çevrim içi ortama taşındığı bu zorlu sürecin verimli bir şekilde tamamlanması için büyük bir gayret gösteren tüm öğretmenlerimize, yöneticilerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Her birinizi, yoğun bir tempoda geçen uzaktan eğitim sürecinde gerek canlı derslere katılımınız, gerekse göstermiş olduğunuz sabrınız ve gayretinizden dolayı içtenlikle kutluyorum. Güzel bir tatili hak ettiniz.

Bu yaz tatili diğerlerinden çok farklı olacak. Okullarımız yaz boyunca kapılarını sizler için sonuna kadar açık tutacak. Öğretmenlerinizin hazırladığı eğlenceli etkinliklerden oluşan dolu dolu bir telafi programı sizleri bekliyor. Hem hak ettiğiniz tatili yaparak dinlenme fırsatı bulacak hem de sportif, sosyal, kültürel ve akademik etkinliklerle eğlenceli ve öğretici zaman geçirmeniz için bir fırsat yakalamış olacaksınız. Şunu bilmelisiniz ki yaz dinlencenizi, kendinizi geliştirecek aktivitelerle geçirmeniz, yeni eğitim öğretim yılına hazır, zinde ve motive olmuş bir şekilde başlamanıza vesile olacaktır.

Değerli Öğretmenler,

Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde, en büyük pay sahibi sizlersiniz. Aydınlık yarınlarımız sizlerin elinde şekilleniyor, geleceğe sağlam adımlarla ilerliyor.  

Uzaktan eğitim sürecinde teknolojik dönüşümü çok hızlı bir şekilde gerçekleştirerek, canlı ders uygulamalarıyla evlerini sınıflara çeviren, eğitimin bir an olsun aksamaması için büyük bir özveriyle çalışan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyorum. "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında yaz dönemi boyunca okullarda yapılacak etkinliklerde görev alacak olan öğretmenlerimize kolaylıklar diliyorum.

Kıymetli Veliler,   

Uzaktan eğitim sürecinde sizlerin desteğini her daim yanımızda hissettik. Evlerinizde çocuklarımıza adeta sınıf ortamı oluşturarak, motivasyonlarını sağlayıp ilgi ve alaka göstererek gönüllü birer eğitimciye dönüştünüz. Ayrıca onların başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesinde de ilk rol model sizlersiniz.

Bu yaz tatilinde öğrencilerin sosyal, duygusal alanda iyileşeceği ve fiziksel olarak aktif olacağı bir telafi programıyla salgının eğitime yansıyan olumsuzluklarını hep birlikte bertaraf etmek, eğitimde fırsat adaleti ilkesi doğrultusunda öğrencileri akademik, sosyal, duygusal, fiziksel ve sağlık yönlerinden desteklemek istiyoruz. Okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ve etkinlikleri "telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresinden takip ederek istediğiniz okulda,  dilediğiniz etkinliklere başvuru yapabilirsiniz. "Telafide bende varım" diyerek zorlu geçen salgın sürecinin olumsuz etkilerini hep birlikte ve elbirliğiyle kısa zamanda ortadan kaldıracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor; 2021-2022 eğitim öğretim yılında salgın tehdidinden uzakta, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile okullarımızda yüz yüze eğitimde buluşmak temennisiyle, tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.

           

         Emre ÇAY

İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.