MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM MESAJI

Muğla eğitim ailesi olarak 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine, yeni heyecan ve yeni umutlarla başlıyoruz.

Bakanlığımızın Eğitimde Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda hayata geçirdiği projeleri, ikinci dönem de aynı azim ve kararlılıkla sürdürecek; çocuklarımızı geleceğe daha güçlü hazırlamak adına kapsayıcı, eşit ve nitelikli eğitim sunmak gayesiyle çıktığımız gelişim yolculuğumuza, azim ve kararlılıkla devam edeceğiz.

Bu yarıyıl döneminde ilk defa uygulamaya geçirdiğimiz Kış Okulları ile çocuklarımızı farklı alanlarda eğitimle buluştururken "5 Milyon Öğrenciye Ücretsiz Yemek" projesi kapsamında okul öncesi eğitimdeki öğrencilerimize de ücretsiz yemek imkânı sunarak ikinci döneme başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bunun yanında Bakanlığımızın yürüttüğü "Eğitimde Yeniden Buluşma" projesi ile kayıt dışı öğrencilerimizi eğitime kazandırmaya, "Ortaöğretimde 10.000 Okul" projesiyle liselerin tamamının imkânlarını iyileştirmeye, "Aile Okulu" projesiyle velilerimizi eğitimle desteklemeye, kullanılmayan tüm köy okullarını köy yaşam merkezine dönüştürmeye, mesleki eğitimi güçlendirmeye, eğitim ortamlarımızı iyileştirmeye, okul kütüphanelerini zenginleştirmeye devam edeceğiz. Ayrıca ulusal projelerin yanında, il genelinde başarıyla yürüttüğümüz "Okurgezer Yazar" projesi, "Mavi Yeşil Okullar" projesi olmak üzere gerek yerel gerekse uluslararası projelerde de çalışmalarımız devam edecek olup bu süreçte sabır, emek ve özveri ile görevlerini ifa eden tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza ve velilerimize sonsuz teşekkür ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2022-2023 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, eğitim camiamızın tüm mensupları ve velilerimiz için sağlıklı, huzurlu ve verimli geçmesini temenni eder; başarılar dilerim.

                                                 

Emre ÇAY

İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.