MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE SONU MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Emre ÇAY, 2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE SONU MESAJI

2022-2023 eğitim öğretim yılı, 16 Haziran 2023 tarihi itibarıyla sona ererken Muğla'da 839 okulumuzda, 168.644 öğrencimiz, bütün bir yılın emeğinin karşılığını ortaya koyan karnelerini alıyorlar. Öğrencilerimizin karne heyecanını hep birlikte paylaşıyor, bir eğitim öğretim yılını daha başarılı bir şekilde bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevgili Öğrenciler,

Yarınlarımıza şekil verecek, köklü kültürümüzü geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. Biliyoruz ki her gün yeni şeyler öğrenmeyi dert edinen, her daim hedeflerine bir yenisini ekleyen yarınımızın ümidi sizler, bu ülkenin birer yıldızı olup parlayacak ve Türkiye Yüzyılını inşa edeceksiniz. 

Yaklaşık dokuz aylık yoğun bir ders çalışma temposundan sonra sizler için yaz tatili dönemi başlıyor. Bu süreçte keyifli vakit geçirmenizi, hobilerinize zaman ayırmanızı ve sevdiklerinizle birlikte güzel anılar biriktirmenizi temenni ediyorum.

Tatil dönemi sadece dinlenmek için bir fırsat değil, aynı zamanda kendinizi keşfetmek ve yeni şeyler öğrenmek için de önemli bir fırsattır. Tatil sürecinde kendinizi geliştirmeye, kitap okumaya, yeni beceriler kazanmaya bolca vaktiniz olacak. Öğrendiklerinizi ve keşfettiklerinizi hayatınıza katmanızı çok önemsiyoruz. Böylece yeni eğitim dönemine daha hazır ve motive bir şekilde başlayabilirsiniz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Eğitim öğretim yılı boyunca göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde en büyük pay hiç şüphesiz ki sizlerindir. Yeni nesil, sizlerin rehberliğinde yarınlarımızı aydınlatacaktır. Bir sonraki eğitim öğretim yılında da öğrencilerimize kaliteli bir eğitim vermek için sizlerle birlikte var gücümüzle azim ve şevkle çalışmaya devam edeceğiz.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarımızın yetişmesinde göstermiş olduğunuz hassasiyet ve eğitime vermiş olduğunuz destekler için hepinize teşekkür ediyorum. Çocuklarınızın başarılarının sadece karnelerinden ibaret olmadığını hatırlatıyor; onların milli ve manevi değerlerle donanmış, erdemli ve güçlü bireyler olarak yetişmelerinin başarıyı ve mutluluğu getireceğini bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Tatil dönemleri aile içi iletişimi ve birlikteliği kuvvetlendirmek için bir fırsattır. Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsur da aile içi etkili iletişim ve koşulsuz sevgidir. Birlikte geçireceğiniz kaliteli zamanlar ve çocuklarınıza göstereceğiniz ilgi ve alaka neticesinde onları yeni eğitim öğretim yılına hazırlamış olacaksınız. Çok iyi biliyoruz ki güçlü Türkiye'nin mutlu çocuklarını sizlerin desteği ve iş birliği içerisinde yetiştireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2022 - 2023 eğitim öğretim yılını tamamlayan öğrencilerimizi, fedakâr ailelerini ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor; hafta sonu sınava girecek olan tüm öğrencilerimize zihin açıklığı diliyorum.

Muğla eğitim ailesi olarak daha büyük başarılara imza atmak üzere sizlere sağlıklı, huzurlu, mutlu tatiller diliyorum.

                                                      

 

                                            

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.