MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI MESAJI

2023-2024 eğitim öğretim yılına, Uyum Haftası ile başlarken okulla yeni tanışan ve yeni bir kademeye geçecek olan tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyor; onların heyecanını ve sevincini tüm öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte paylaşıyoruz.

Bildiğiniz üzere okulla tanışma ve okula uyum, çocuklarımızın yaşamında önemli dönüm noktalarından biridir. Bu önemli başlangıç yavrularımızın okula, öğretmene, arkadaşlarına olan tutumlarını şekillendirecek ve okul hayatlarına yön verecek bir süreçtir. Bu minvalde, yeni bir döneme başlayan çocuklarımızın bu süreci sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi adına 'Okula Uyum Haftası' son derece önem ihtiva etmektedir.

Yavrularımızın okul kaygılarını gidermek, okul ortamını sevdirmek, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla yürütülecek olan Uyum Haftası'nda Bakanlığımızın hazırlamış olduğu uyum rehberi doğrultusunda, öğretmenlerimizin yol göstericiliğinde ilerleyeceğiz. Velilerimizin de dâhil olduğu bu uyum programı ile yavrularımızın yeni girdikleri okul ortamına kısa sürede adapte olmalarını ve okula aidiyet duygusunu geliştirmelerini hedefliyoruz. Çocuklarımız yeni yuvalarını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanırken kendilerini büyük bir ailenin parçası olarak hissetmeleri, okul hayatlarında başarıyı ve mutluluğu getirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Uyum Haftası'nın öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize iyi bir başlangıç olmasını diliyor; yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 

                                                                                                                                                                         Emre ÇAY

                                                                                                                                                                     İl Millî Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.