MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde, ülkemizin aydınlık geleceğini inşa eden tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum.

Öğretmenlik, meslek olmanın ötesinde bir gönül hareketi, gönül işidir. Bu gönül hareketini aşkla yapan, bu mesleğin ağırlığı ve sorumluluğu altında asla ezilmez. Gönül eri öğretmen bilir ki uçsuz bucaksız bir yer; ancak emekle, sabırla en çok da sevgiyle rengârenk, mis kokulu, dünyanın en güzel çiçekleriyle dolu bahçeye dönüşür.

Bizim kültürümüzde öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar özel ve azizdirler. Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğunu söyleyen, Hz. Ali'nin "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." dediği bir medeniyetin evlatlarıyız.

Anadolu'nun en uzak köylerinden başlayarak en kalabalık kentlerine kadar vatanın her bir köşesine, ilmin ışığını yayan öğretmenlerimiz, en büyük eserleri olan yeni nesilleri yetiştirme işini inançla, umutla, azimle ve fedakârca yerine getirmektedir.

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk "Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözü ile öğretmenin bir toplum için ne denli hayati öneme sahip olduğunu gözler önüne sermiştir.

Okuyan, araştıran, düşünen, yüreği vatan, millet sevgisiyle çarpan, milli ve manevi değerlerle donanmış, ahlaklı nesiller yetiştirmek gayesiyle sizlerle birlikte yol almaya devam ediyoruz. Bu meşakkatli yolda omuzlarınızdaki yükün ne denli ağır olduğunu biliyor; omuz omuza hep birlikte ilerlediğimiz bu yolda sizlere sonsuz güveniyoruz. Yavrularımız sizlerin hünerli ellerinde şekillenerek yaşadığımız yüzyılın Türkiye Yüzyılı olması da iyi yetiştireceğiniz yeni nesillerle mümkün olacağına inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ay yıldızın dalgalandığı her yeri vatanı bilerek görevi başında şehit düşen şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

24 Kasım Öğretmenler Günü'müz kutlu olsun.

 

 

Emre ÇAY

İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.