MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

Milletimizin üzerine bir güneş gibi doğan ve istikbalinde yepyeni ufuklar açan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 99. yıl dönümünü gururla kutluyoruz.

 

Cumhuriyet, Türk milleti için rejim olmanın çok ötesinde inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği bağımsızlık mücadelesinin, barış ve kardeşlik içinde bir arada yaşama azminin simgeleşmiş halidir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir." sözünde ifadesini bulan Cumhuriyetin ilanı ile milli irademiz hâkim kılınmış; milletimizin gücü ve demokrasiye olan inancı tüm dünyaya ilan edilmiştir.

 

Bizler, büyük ve güçlü Türkiye'nin eğitim neferleri olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma gayesiyle, çağdaş ve demokratik yolda, aydınlık yarınlara büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümekteyiz. Cumhuriyetimizin 100. yılına emin adımlarla ilerlerken  fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmeye devam edecek;Türkiye Cumhuriyeti'ni koruma, yüceltme ve ilelebet yaşatma kararlılığını sürdüreceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklâl Mücadelemizin tüm kahramanlarını, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

 

 

                                                                            Emre ÇAY

                                                                Muğla İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.