MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE´ NİN "24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" MESAJI

   Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor ve saygıyla selamlıyorum.
İl MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE´ NİN "24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" MESAJI

 

           Demokrasinin ve evrensel değerlerin özümsenerek yaşam biçimi olarak benimsenmesi, millî ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek; ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmasında en büyük pay yine hiç kuşkusuz öğretmenlerimize ait olacaktır.

            Öğretmenlerimiz, çağdaş ve aydın bir toplum olma yolunda en çok çaba gösteren fedakâr ve bir o kadar da azimli yol göstericilerimizdir. Öğretmenlerimiz, insan yetiştiren aynı zamanda bir medeniyeti,  bir kültürü inşa eden rehberlerimizdir.

         Kültürümüzde, öğretmenin yeri anne baba kadar değerli, onlar kadar kıymetlidir. Bizler beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden ve kalemin kılıçtan üstün olduğunu söyleyen, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti şiar edinmiş bir milletiz. Öyle ki bir çağ kapatıp yeni bir çağ açan, fetihler sultanı Fatih Sultan Mehmet, hocası Akşemseddin’in rehberliğinde tarihin akışına yön vermiş; cihana hükmeden Yavuz Sultan Selim, kendisini yetiştiren hocası İbn-i Kemal’in atının ayağından sıçrayan çamura bile hürmet etmiştir.

           Sorumluluğu büyük, etkisi de bir o kadar yüksek ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleği icra etmektesiniz. Sayın Bakanımızın “2023 Eğitim Vizyonu”nda belirtiği üzere çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmek sizlerin sayesinde mümkün olacaktır.

           Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gayesi olan fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için bu yolda hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. Köklü tarihimizden ve milli değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak; eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte sonsuza dek gururla taşıyacağız.

           Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin 81 vilayetinde, şehir merkezlerinden en ücra köylerine kadar her karışında, vazifelerini “Çalıkuşu romanındaki Feride öğretmen misali” hakkıyla ifa eden öğretmenlerimizi, en içten duygularımla tebrik ediyor;  tüm öğretmenlerimizin ve Milli Eğitim ailemizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Mesleğini onurla ve gururla tamamlamış emekli öğretmenlerimize sağlıklı bir yaşantı dilerken, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazi öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                         Pervin TÖRE

                                                                                                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.