MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE'NİN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'MIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE'NİN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'MIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY GÜNÜ MESAJI

Bir milleti, millet yapan ve onu ayakta tutan vazgeçilmez yüce değerler vardır. Tarih boyunca Türk milleti de kutsal saydığı vatanı, bağımsızlığı ve inancından asla ödün vermemiş, canı pahasına da olsa bu değerlerini korumasını bilmiştir. İşte İstiklal Marşı'mız da bizi biz yapan, bizi bir arada tutan, dini ve milli değerlerimizle yazılmış abidevi bir eser, bir bağımsızlık manifestosudur.  

Kalbi vatan, millet, iman aşkıyla çarpan ve yüksek bir ruha sahip olan dava adamı Mehmet Akif, istiklal ve istikbalimizin bildirgesi olan İstiklal Marşı'mızı yalnızca duvarlara değil yüreklerimize de kazımıştır. Milli Mücadele'nin manevi öncüsü olan Mehmet Akif, bu marşla Türk milletinin vatan aşkını, iman gücünü, bağımsızlığa olan sarsılmaz inancını destanlaştırarak gelecek nesillere aktarmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisince kabulünün üzerinden tam 100 yıl geçen,  mutluluğumuza, gururumuza ve hüznümüze bir asırdır şahitlik eden bu eşsiz eser; milletimize her daim ümit ve cesaret vermiş, vermeye de ilelebet devam edecektir. İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yılı olması hasebiyle, 2021'in "İstiklal Marşı Yılı" olarak taçlandırılması, hepimizin birlik ve dirlik içinde buluştuğunun resmi olup bizler için mutluluk ve gurur kaynağıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; her bir dizesini tüm benliğimizle tek yürek olarak okuduğumuz İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yıldönümünü yürekten kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                          Pervin TÖRE

                                                                                                                                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.