MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE'NİN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE'NİN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Milli Mücadelemizin fiili olarak başladığı 19 Mayıs 1919'un üzerinden tam 102 yıl geçti. Milli hafızamızdaki bu tarihe yüklediğimiz anlam ve değer, asırlar geçse de hiç değişmeyecek. Hepimiz biliyoruz ki 19 Mayıs demek, bir milletin küllerinden yeniden doğması, dirilmesi demektir. 19 Mayıs demek, vatan ve millet sevdasıyla yola çıkmak, zafere inanmak demektir. 19 Mayıs demek bir ülkeyi baştan başa saran bahar, gençlerimizin bayramı demektir. Böylesine anlamlı bir günü Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı olarak armağan etmesi, son derece onur ve gurur vericidir.

 

Sevgili Gençler,


Sizler bizim baharımız, umudumuz, aydınlık yarınlarımızsınız. Milli Mücadelenin başkahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bütün ümidim gençliktedir." sözünde olduğu gibi sizlere yürekten inanıyor ve güveniyoruz. Gelişen ve yükselen yeni Türkiye yolunda ilerlerken en büyük güç kaynağımız sizlersiniz.

Sizlerin 2023 eğitim vizyonumuzun temel amaçlarından biri olan çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bilime ve kültüre ilgi duyan, nitelikli bireyler olarak yetişmesi en büyük gayemizdir. Hızla değişip dönüşen dünyada çağa ayak uyduran bir yaklaşımla geleceğe hazırlanmanız, bilimin ışığında ilerleyerek kendinize yeni ufuklar açmanız, bizleri aydınlık yarınlara taşıyacaktır. Ülkemizi, bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, eğitimde, sporda, kültür ve sanatta en güzel şekilde temsil edeceğinize inancımız sonsuzdur. Nitekim gençlerimizin ulusal ve uluslararası düzeyde göstermiş oldukları üstün başarıları bizleri son derece gururlandırmaktadır.

 

Sevgili Gençler,


Gerek Milli Eğitim Bakanlığımız gerekse İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerin nitelikli eğitim alması adına var gücümüzle çalışıyoruz. Küresel salgın döneminde de eğitimde duraksama yaşanmaması adına eğitimi evlerinize taşıdık. Nitekim Bakanlığımızın sizler için hazırlamış olduğu EBA, dünyada en çok ziyaret edilen eğitim platformu oldu. Sizler de uzaktan eğitim sürecinde takdire şayan çalışmalarınızla derslerinize katılım sağladınız. Aynı zamanda salgın tedbirleri kapsamında yeri geldi evlerinizde kaldınız; yeri geldi maske, mesafe, ve hijyen kurallarına riayet ederek okullarınıza gittiniz. Göstermiş olduğunuz özveriden dolayı sizlere teşekkür ederiz.

 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizler için birbirinden değerli çevrim iç etkinlikler, farklı alanlarda yarışmalar hazırladık. Gençlik Haftası'nı 19 Mayıs'ın ruhuna uygun, eğlenceli ve öğretici faaliyetlerle değerlendirmenizi ve dolu dolu zaman geçirmenizi istiyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; Cumhuriyetimizin yılmaz bekçisi gençlerimizin ve yüce Türk milletinin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. 

                                                                                                 

         Pervin TÖRE

  İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.