MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE'NİN 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre 2019-2020 eğitim öğretim yılının sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE'NİN 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak resmi - özel 793 okulumuzda 13.667 öğretmenimiz ve 153.293 öğrencimizle eğitim öğretim yılını sonlandırmış bulunuyoruz. Covid-19 küresel salgınından dolayı dünya tarihinde ender rastlanır bir süreçten geçtiğimiz bu zorlu günlerde, 16 Mart 2020 tarihinde okullarda eğitim öğretime ara verilmesinin ardından başlayan uzaktan eğitim sürecinin ve 2019-2020 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Ülkemizde pandemi sürecinin sağlık alanında olduğu gibi eğitimde de tüm dünyaya örnek teşkil edecek şekilde başarılı, etkin ve verimli bir şekilde tamamladık. Gerek Bakanlığımızın özverili çalışmalarıyla gerekse Müdürlüğümüzün hazırladığı Okul Evimde portalı ile yüz yüze eğitimi aratmayacak şekilde verimli geçmesini sağlayan tüm öğretmenlerimize, yöneticilerimize, öğrencilerimize, velilerimize kısacası Muğla eğitim camiasına teşekkürlerimi sunuyorum.

Pandemi ile birlikte adeta birer fabrika gibi çalışan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz, Halk Eğitim merkezlerimiz, Olgunlaşma Enstitümüz, Bilim ve Sanat Merkezlerimiz ile tüm Muğla Eğitim camiası sürecin görünmez kahramanları olmuşlardır. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.

Sevgili Öğrencilerim,

Küresel salgınla beraber her şeyin başının sağlık olduğunu bir kez daha tecrübe ettik. Covid-19 ile mücadelemizin en büyük destekçileri her daim sizler olacaksınız. Hem maske kullanımı ve sosyal mesafeye uymada göstereceğiniz dikkatli tedbirlerle hem de ailenizi yönlendirmenizle bu salgını beraber aşacağız. Sizler, mazinin mirasçıları, geleceğin liderlerisiniz. Bilgiyi üreten, yarına şekil veren,  köklü kültürümüzü geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. Biliyoruz ki her gün yeni şeyler öğrenmeyi dert edinen,  her daim hedeflerine bir yenisini ekleyen gençler bu ülkenin birer yıldızı olup parlayacaktır. Bu yüzden de tatilde öğrendiklerinizi ve keşfettiklerinizi hayatınıza katma zamanı.

Hepiniz sağlıklı ve güzel bir tatili hak ettiniz. Bu süreyi verimli olarak değerlendirmek için birçok seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Sosyal ve kültürel etkinlikler yanı sıra özellikle kitap okuyarak değerlendireceğiniz bu zaman diliminin ardından yeni eğitim öğretim yılına hazır olacaksınız. Hepinize iyi tatiller diliyorum.  

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir gönül mesleğidir. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, ulaştıkları bütün başarılarda, iyiliklerde, güzelliklerde en büyük pay ve başarı size aittir. Pandemi sürecinde göstermiş olduğunuz çabalardan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni Türkiye'nin genç evlatlarını sizler yetiştiriyorsunuz. Bu toprakları vatan yapan, bu ülkeye değer katan,  gece gündüz demeden özveri ile çalışan eğitimciler olarak sizlere minnettarız. Bu sorumluluğun bilincinde gerçekleştirdiğiniz çalışmalardan dolayı sizleri tebrik ediyorum.

Değerli Velilerimiz,   

Bugünlerden hep birlikte çok şey öğrendik, süreçle birlikte daha da olgunlaştık. Yüz yüze eğitime ara verilmesiyle birlikte her bir evimiz okul görevi gördü. Sayın Bakanımızın ifadesiyle "Eğitim bayrağının bir ucunu uzaktan eğitimle, sizlere devrettik. Okullarımız açıldığında sizden tekrar teslim alacağız. Tüm sabrınız, ilginiz, sevginiz ve hoşgörünüzle çocuklarımızın uzaktan eğitim sürecinde onlara destek oldunuz. İyi ki varsınız."    

Tatil dönemleri aile içi iletişimi ve birlikteliği kuvvetlendirmek için bir fırsattır. Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsurda aile içi etkili iletişim ve koşulsuz sevgidir. Birlikte geçireceğiniz kaliteli zamanlar ve çocuklarınıza göstereceğiniz ilgi ve alaka neticesinde onları yeni eğitim öğretim yılına hazırlamış olacaksınız. Çok iyi biliyoruz ki güçlü Türkiye'nin mutlu çocuklarını sizlerin desteği, işbirliği ve gönül birliğiyle yetiştireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle önümüzdeki günlerde sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, 2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.  Daha sağlıklı, daha dinamik ve daha motive olmuş şekilde yeni eğitim öğretim yılına başlamayı ümit ediyor, tüm Muğla eğitim camiasına iyi tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                   Pervin TÖRE


                                                                                                                                                                                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

                                                                                             

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.