MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE'NİN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ YARIYIL MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE'NİN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ YARIYIL MESAJI

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine, 15 Şubat itibarıyla başlıyoruz. Bugün bağımsız anaokulları ile köy okullarının tüm kademelerindeki toplam 27.399 öğrencimiz, sınıflarında ders başı yapıyor. Nihayet hasret bitiyor, yavrularımız uzun bir aradan sonra özledikleri okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına; öğretmenlerimiz de rengârenk çiçeklerine, hepsi birbirinden değerli öğrencilerine kavuşuyor.

İlimizdeki 124.273 öğrencimiz ise evlerinde uzaktan eğitimle ikinci yarıyıla başlarken 1 Mart tarihinden itibaren tüm ilkokulların her kademesi ile ortaokulların 8. sınıfları, liselerin 12. sınıfları yüz yüze eğitime geçecek. Dileğimiz salgın tehdidinin bir an önce sona ermesi ve tüm öğrencilerimizin okullarına kavuşması.

Yeni başlangıçlar ardından yeni umutları, yeni hedefleri, yeni güzellikleri getirir. Yeni başladığımız bu dönemin de tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize beraberinde güzellikler getirmesini diliyorum. Tüm gayretlerimiz yarınlarımızın teminatı öğrencilerimizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamak adına. 2023 Eğitim Vizyonunda ifade ettiği gibi yavrularımızı çift kanatlı yetiştirmek,  21. yüzyıl yaşam becerileriyle donanmış, öz değerlerine sahip çıkan erdemli bireyler olarak geleceğe hazırlamak hepimizin ortak hedefi.

Milli Eğitim Bakanlığımızın dünya standartlarında oluşturduğu takdire şayan uzaktan eğitim faaliyetlerinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu dönem de eğitime yeni boyutlar katan, yeni pencereler açan, yeni alternatifler geliştiren çalışmalarımızı ve projelerimizi ekip ruhuyla sürdüreceğiz. Uzaktan eğitimin devam ettiği bu süreçte, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına, Sayın Valimiz Orhan Tavlı himayelerinde yürüttüğümüz Sınırsız Eğitim Projesiyle engelleri aşmaya ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaşmaya devam edeceğiz. 

Şu bilinmelidir ki öğrencilerimizin hijyenik, sağlıklı ve güvenli bir okul ortamında eğitim alması birinci önceliğimiz. Bu bağlamda ilimizde gerekli koşulları yerine getiren  tüm okullarımızı "Okulum Temiz" belgesiyle tescillendirdik. Bunun sürekli ve sürdürülebilir olması adına hep birlikte çaba göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2020/2021 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyıl döneminin öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyor; sağlıklı, başarılı ve mutlu günler temenni ediyorum.

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.