MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE´NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE´NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 96. Yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu paylaşıyoruz.

 

Sadece bizim tarihimizin değil, dünya tarihinin de en şanlı sayfalarından biri olan bu zafer, tarihe gömülmek istenen aziz milletimizin dirilişi ve bu dirilişle birlikte yedi düvele meydan okumasının ifadesidir. İşgalci güçlere karşı Dumlupınar’da son darbeyi vurduğumuz Büyük Taarruz, Türk milletinin kıt imkânlarla nasıl bir başarı elde ettiğini göstermesi bakımından da önemli bir zaferdir. 

 

Bu zafer, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe, inançla ve kararlılıkla yürüdüğümüzde önümüzde hiçbir engelin duramayacağını da bir kere daha göstermiştir. Bu anlamlı günün yıldönümünde geçmişte olduğu gibi bugün de vatanımızı, milletimizi yok etmeye çalışan iç ve dış mihraklara karşı el birliği, güçbirliği ile kenetlenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümünü kutluyor; başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 

Ruhları şad olsun!

 

                                                                                                                             Pervin TÖRE

                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.