MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE´NİN “ŞEB-İ ARUS MEVLANA’YI ANMA HAFTASI” MESAJI

Gönüllerde müstesna bir yeri olan, büyük mutasavvıf, gönül ve aşk insanı Hazreti Mevlana´yı Hakk´a yürüyüşünün 745. yıl dönümü vesilesiyle rahmet ve hürmetle yad ediyoruz.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE´NİN “ŞEB-İ ARUS MEVLANA’YI ANMA HAFTASI” MESAJI

            Hazreti Mevlana, vuslatının üzerinden asırlar geçse de eserleri ve fikirleriyle gönül dünyamızı aydınlatmayı sürdürmekte; merhameti, güzel ahlakı telkin eden nasihatleri ve asırlara sığmayan hoşgörüsüyle bütün insanlığı kendisine hayran kılmaktadır.

          Bizler düşüncelerimiz farklı olsa da; diller, inançlar, mezhepler, etnik kökenler, kültürler farklı olsa da birbirimize saygımızı, hürmetimizi ne olursa olsun korumayı başaran bir milletin mensuplarıyız. ´İnsan-ı kamil´ olma yolunda Mevlana, Emir Sultan, Hacı Bektaş, Yunus Emre  gibi gönül sultanlarını rehber edinen aziz milletimiz, cömertlikte akarsu gibi, şefkat ve merhamette güneş gibi, kusur örtmede gece gibi, tevazuda toprak gibi ve hoşgörüde deniz gibi olmayı gaye edinmiştir.

            Bu duygu ve düşüncülerle, Mevlana Hazretlerini Anma Haftasında sevginin, barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olan ve bunu tüm insanlığa yaymaya çalışan, önemli değerimiz Hz. Mevlana´yı sevgi ve rahmetle anıyorum. Mevlana´nın 745. vuslat yıl dönümünün, millet olarak birlik, beraberlik, kardeşlik ve dünya barışının tesisine vesile olmasını temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                                           Pervin TÖRE

                                                                                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.