MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE´NİN YENİ ÖĞRETİM YILI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE´NİN YENİ ÖĞRETİM YILI MESAJI

Kıymetli Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz, 

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Velilerimiz,

Uzun bir tatilin ardından 3 Eylül Pazartesi günü itibariyle 2018 - 2019 eğitim öğretim yılına huzur ve güven içerisinde girmenin mutluluğu içindeyim. Mutlu ve huzurlu bir gelecek ancak eğitimle, çocuklarımızın ve gençlerimizin kaliteli kişilik ve doğru bilgiyle yoğrulmasıyla mümkündür.

Eğitim ve öğretim, evrensel ve milli değerlere sahip çıkarak sürekli olarak yenilenmeyi, gelişmeyi, değişime açık olmayı, çalışmayı zorunlu kılan son derece hareketli bir alandır ve hayat boyu devam etmektedir. Bu nedenle çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitim olanaklarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız da o kadar aydınlık olacaktır. 

Eğer kalpten kalbe yol oluşturabilirsek, çocuk yüreği ve öğretmenlerimizin sevgi dolu yüreği arasındaki yolu inşa edebilirsek muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkarak Güçlü Türkiye’nin aydınlık geleceğini el birliği, gönül birliği ile kuracağımıza inanıyorum.

Sayın Bakanımızın “Çocuğun hayatına dokunmak, onunla her gün göz göze gelmek, onun hayatında çocuk diliyle söylersek ´kocaman´ yer sahibi olmak, bazen anneden ve babadan dahi önemli bir yer tutmak, umut dolu çocuk dünyasının kaptanı ve kahramanı olmak.” direktiflerini tüm öğretmenlerimizin başucu etmesini istiyorum.

Sayın Valimizin talimatları gereği sahip olduğumuz bütün imkân ve kabiliyetleri eğitimin ve çocuklarımızın hizmetine sunmaya gayret ediyoruz. Onların kendilerine, vatanımıza, milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması için okullarımızda her türlü altyapı eksikliklerini gidermek, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya, gerekli tedbirleri almaya gayret göstermekteyiz. 

         Bu duygu ve düşüncelerle değerli öğretmenlerimizden çocuklarımıza anne-baba, öğretmen şefkatini ve ilgisini esirgememelerini rica ediyor, 2018 - 2019 eğitim öğretim yılının huzur içerisinde verimli geçmesini temenni ediyorum.

                                                                               Pervin TÖRE

                                                                  Muğla İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.