MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE'NİN YENİ YIL MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE'NİN YENİ YIL MESAJI

Tüm dünya olarak küresel salgınla mücadele ettiğimiz 2020 yılına veda ederken büyük umutlarla ve güzel dileklerle karşıladığımız yeni yılın, hayırlara vesile olmasını diliyorum.

İnsanlık hafızasında Covid 19'la hatırlanacak olan 2020 yılında sağlığımızla, sevdiklerimizin acı kaybıyla sınanırken aramıza mesafelerin girdiği, çocuklarımızın eğitim yuvalarından uzakta kaldığı zorlu bir yıl yaşadık. Tüm bunlara rağmen 2020 yılı sadece olumsuzluklarıyla değil, milletçe birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde kaldığımız, Türk ve İslam âlemi açısından başarılarıyla da iz bırakan bir yıl oldu. İnsanlığın ortak tarihi mirası olan Ayasofya'nın 86 yıl sonra tekrar ibadete açılmasının,  "tek millet iki devlet" işbirliğiyle 30 yıldır işgal altındaki Azerbaycan'ın Karabağ zaferini kazanmasının onurunu ve gururunu yaşadık.

Sayın Bakanımınızın vizyonerliğinde, EBA eğitim platformunda dünyada 1. sıraya yerleştik. Çocuklarımız okula gelemeseler de okulu evlerine getirdik. EBA platformuyla ve öğretmenlerimiz aracılığıyla yavrularımızın eğitimlerini aralıksız sürdürmeye devam ettik. Evinin bir odasını sınıfa, buzdolabı kapağını yazı tahtasına dönüştüren özverili öğretmenlerimizin, uzaktan eğitim sürecinde göstermiş olduğu olağanüstü gayrete hayran kaldık. Çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamak adına, el birliği, güç birliği içinde çalıştık. Yeni yılda da çalışmalarımıza aynı azim, kararlılık ve heyecanla devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Covid-19'la mücadelede ön safta yer alan sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyor, yoğun bakımda tedavi gören hastalara acil şifalar, Covid-19'dan hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ise baş sağlığı ve sabır diliyorum.

2021 yılının tüm insanlığa başta sağlık olmak üzere, barış, huzur, mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

       

         Pervin TÖRE

İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.