MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY ADAY ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

İl Müdürümüz Emre Çay, Muğla genelinde 2023-2024 eğitim öğretim yılında göreve başlayan aday öğretmenlerle, Aday Öğretmenlik Uyum Eğitimi Seminerinde bir araya geldi.
İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY ADAY ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Muğla'nın farklı ilçelerine atanan 80 aday öğretmenle, Menteşe Halk Eğitimi Merkezinde bir araya gelen İl Müdürümüz Emre Çay, öğretmenlik mesleği, Milli Eğitim Bakanlığının ve Muğla'nın eğitim vizyonu ve kendi mesleki tecrübeleri hakkında paylaşımlarda bulundu.

Öğretmenlik mesleğinin çok kıymetli ve çok önemli bir meslek olduğunu belirten İl Müdürümüz Emre Çay, "Türkiye'nin farklı noktalarından çocuklarımıza hizmet etmek için geldiniz. İlimize atanarak Muğla eğitim camiamıza güç verdiğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz ve her biriniz parmak izi gibi çok özelsiniz. " dedi.

Muğla'nın eğitim profilinden, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak il genelinde yürütülen faaliyetlerden ve yürütülmekte olan projelerden bahseden İl Müdürümüz Emre Çay, "İlimizde eğitim ortamlarını iyileştirme ve eğitime erişim konusunda çok önemli mesafeler kat ettik. Bu yıl ise eğitim öğretim projelerine ve değerler eğitimine ağırlık vereceğiz. Çocuklarımızı çift kanatlı yetiştirmek zorundayız. Çocuklarımızı sadece bilgiyle donatmak yetmez, aynı zamanda erdemli bir nesil inşa etmek zorundayız Değerler eğitimini anlatmakla kalmayalım, bunu bizzat çocuklarımıza yaşatalım." dedi.

Toplantıda mesleki deneyimlerinden anekdotlar sunan İl Müdürümüz Emre Çay, öğretmenlik mesleğinin püf noktaları ve sınıf yönetimi hakkında çiçeği burnunda öğretmenlere tavsiyelerde bulundu.

Öğretmenliğin sevgi, emek, zaman ve sabır isteyen bir meslek olduğuna dikkat çeken İl Müdürümüz Emre Çay, "Her biriniz daha henüz yolun başındasınız, bu yolda yürürken sizleri yalnız bırakmayacağız. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılının Türkiye Yüzyılı olması için sizlerle birlikte, el birliği ve gönül birliği içinde çalışacağız." dedi.

08-11-202308-11-202308-11-202308-11-202308-11-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.