MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY BODRUM VE MİLAS'TA EĞİTİM YATIRIMLARINI YERİNDE İNCELEDİ

Muğla'da yeni okul binaları, eğitim ailesine kazandırılmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ödenek ve Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) koordinasyonunda yürütülen çalışmalarla, geleceğin temelleri sağlam atılıyor.
İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY BODRUM VE MİLAS'TA EĞİTİM YATIRIMLARINI YERİNDE İNCELEDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, il genelinde yürütülen eğitim yatırımlarını yerinde incelemeye devam ediyor. Eğitim yatırımları programı kapsamında her hafta Muğla'nın farklı ilçelerini ziyarette bulunan İl Müdürümüz Emre Çay, bu hafta Bodrum ve Milas'ta eğitime kazandırılan okullar ile yapımı devam eden okul inşaatlarını yerinde inceledi.

Yeni Eğitim Yatırımları Bodrum'da Yükseliyor

İl Müdürümüz Emre Çay, ilk olarak Bodrum Turgutreis'te yapımı süren 16 derslikli Vedat Türkmen Ortaokulunda incelemelerde bulundu. Bodrum İlçe Müdürü Bülent Aldal ve şube müdürleri eşliğinde saha ziyaretinde bulunan İl Müdürümüz, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca sağlanan ödenekle, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı koordinesinde Turgutreis Mahallesi'nde yapımına başlanan 16 derslikli Vedat Türkmen Ortaokul inşaatının 2023-2024 eğitim öğretim yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

İl Müdürümüz Emre Çay, ardından Bodrum ilçesinde güçlendirme ve büyük onarım çalışmaları devam eden Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu. Baştan sona yenilenerek öğrenciler için çok daha modern ve güvenli eğitim ortamına dönüşecek olan Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlayacağı eylül ayında hizmetine girecek.

Bodrum Mumcular'da 3 Yeni Okul Yapılıyor

Bodrum ilçesine yeni eğitim yatırımları devam ediyor. Mumcular Mahallesi'ne 24 derslikli yeni bir ilkokul ve 24 derslikli yeni bir ortaokul yapılırken okul öncesi eğitime 8 derslikli yeni anaokulu kazandırılıyor.

İl Müdürümüz Emre Çay, İlçe Müdürü Bülent Aldal eşliğinde, İl Yatırım Programı kapsamında geçtiğimiz haftalarda temeli atılarak yapımına başlanan ve betonarme çalışmaları devam eden 8 derslikli Mumcular Anaokulu inşaatında incelemelerde bulundu.

İl Müdürümüz Emre Çay, Milli Eğitim Bakanlığınca depreme dayanıksız olduğu için Yık-Yap kapsamına alınan Mumcular Fuat Erten İlkokulu ve Ortaokulunun yerine yapılacak olan "24 derslikli ilkokul ve 24 derslikli ortaokulun" temel atma hazırlıklarını yerinde inceledi.

Milas'a 24 Derslikli Modern ve Güvenli Eğitim Yuvası Kazandırıldı

İl genelinde devam eden yeni eğitim yatırımları kapsamında, Milas ilçesini ziyaret eden İl Müdürümüz Emre Çay, İlçe Müdürü Akın Aydın eşliğinde, yeni Fatih İlkokulu binasında bir dizi incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ödenekle ve Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı koordinesinde yürütülen çalışmalarla yapımında sona gelinen 24 derslikli Fatih İlkokulunu ziyaret eden İl Müdürümüz Emre Çay "Öğrencilerimize yakın zamanda kapılarını açacak olan yeni Fatih İlkokulumuz; kapalı ve açık spor alanları, konferans salonu, anasınıfları, yemekhanesi ve atölyeleri ile modern bir eğitim yuvası olarak inşa edildi. Milas ilçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun." dedi.

Eğitime yapılan her yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu vurgulayan İl Müdürümüz Emre Çay, "Bakanlığımız tarafından ilimiz eğitim kurumlarının yatırım, güçlendirme ve onarım işleri için ayrılan bütçe doğrultusunda Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı iş birliğinde, ilimizdeki eğitimin alt yapısını güçlendirmeye, öğrencilerimize nitelikli eğitim ortamları kazandırmaya devam ediyoruz. Cennet Muğla'mızın güzel çocuklarına yönelik güvenli ve modern eğitim yatırımlarımız, kesintiye uğramadan artarak devam edecek inşallah..." dedi.

15-05-202315-05-202315-05-202315-05-202315-05-202315-05-202315-05-202315-05-202315-05-202315-05-202315-05-202315-05-202315-05-202315-05-202315-05-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.