MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY "BÜTÜNLEŞTİRİCİ EĞİTİM PROJESİ" EKİBİNİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Yatağan TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu tarafından hazırlanan "Bütünleştirici Eğitim İçin Sosyal-Duygusal-Doğal Öğrenme Adımları" projesi ekibini makamında ağırladı.
İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY

Gerçekleştirilen makam ziyaretinde, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar'ın yanı sıra Yatağan TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu  Müdürü Çağlar Kalın, Proje Koordinatörü Okul Rehber Öğretmeni Münevver Ayla Top, MSKÜ Proje Koordinatörü Gönül Babayiğit Gürez yer aldı. 

Ziyarette, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğinde, Yatağan Belediyesinin iştirakçiliğinde, Yatağan TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu tarafından yürütülen "Bütünleştirici Eğitim İçin Sosyal-Duygusal-Doğal Öğrenme Adımları" projesinin detayları paylaşılarak yapılacak çalışmalar hakkında, İl Müdürümüz Emre Çay'a sunum yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesinin Program Otoritesi ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı kapsamındaki "Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı'na" başvurusu kabul edilen projenin, 150. 000 Euro hibe desteği almaya hak kazandığı belirtildi.

Proje Koordinatörü Münevver Ayla Top, proje ile özel eğitim gereksinimi olan öğrencilerin ihtiyaçlarına odaklanarak 'kapsayıcı eğitim' temelinde okulun fiziki ortamının ve eğitim öğretim materyallerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacağını; doğa sınıflarının oluşturulacağını, aileler, öğretmenler ve öğrenciler için farkındalık arttırıcı sanatsal, sportif, bilimsel ve sosyal etkinlikler düzenleneceğini ifade etti.

Yatağan'da bugüne kadar kabul edilen en yüksek bütçeli Avrupa Birliği destekli eğitim projesi olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, projenin özel eğitim hizmetlerinin kalitesinin artırılması, özel eğitim ve bütünleştirici eğitim konularında farkındalık oluşturulması amacını taşıdığını belirtti.

Özel eğitim gereksinimi olan öğrencilerin sosyal ve duygusal beceriler kazanması adına önemli bir proje olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Yatağan Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda başlayan projenin tüm ilde yaygınlaştırılmasını arzu ettiklerini dile getirdi. İl Müdürü Çay, çalışmalarından dolayı okul müdürüne, proje koordinatörlerine, öğretmenlere teşekkür ederek projenin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Mart ayı içerisinde basın lansmanı yapılacak olan "Bütünleştirici Eğitim İçin Sosyal-Duygusal-Doğal Öğrenme Adımları"  projesi, 18 ay boyunca devam edecek.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.