MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE GAZZE'DEKİ SALDIRILARDA ÖLEN ÇOCUKLAR İÇİN SAYGI DURUŞUNDA BULUNDU

Muğla İl Millî Eğitim Müdürümüz Emre Çay, öğretmen ve öğrencilerle birlikte İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında başta çocuklar olmak üzere hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.
İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE GAZZE'DEKİ SALDIRILARDA ÖLEN ÇOCUKLAR İÇİN SAYGI DURUŞUNDA BULUNDU

Millî Eğitim Bakanlığının aldığı karar uyarınca ülke genelindeki tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında düzenlenen bayrak törenlerinde, İsrail'in Gazze saldırılarında başta çocuklar olmak üzere hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Menteşe Cumhuriyet Ortaokulunda saygı duruşuna ve bayrak törenine katılan İl Müdürümüz Emre Çay; Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, il ve ilçe yöneticileri, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Törende öğrencilere seslenerek bir konuşma yapan İl Müdürümüz Sayın Emre Çay, "İnsanı insan yapan vicdanıdır. Biz çok aziz bir milletiz. Dünyada hangi din, dil ve ırktan olursa olsun zulme uğrayan herkesin yanında olmuş, zalimin her zaman karşısında durmuş bir milletiz. Bugün Filistin'de sizden daha küçük yaşlarda, bebekler ve savunmasız birçok insanın nasıl hunharca katledildiğine üzülerek şahit oluyoruz. Bizler, Türk milleti olarak dünyanın vicdanıyız. Bu özelliğinizi asla yitirmemeniz en büyük dileğimiz. Sizleri vicdanlı, merhametli çocuklar olarak yetiştirmek, bizim en büyük görevimiz. İyiliklerimizi arttırmalı, kötülüklere dur demeliyiz. Bugün burada, Filistin'de çocuklar başta olmak üzere kaybettiğimiz tüm insanlarımızın anısına, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunduk. Dileğimiz bölgede akan kanın bir an önce durması ve barışın sağlanmasıdır."  dedi.

 21-10-202321-10-202321-10-202321-10-202321-10-202321-10-2023

21-10-2023

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.