MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY TÜBİTAK YARIŞMASI FİNALİSTİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İzmir Bölge Finalleri Sergisi'nde bölge birincisi olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan takımlarla motivasyon kahvaltısında buluştu.
İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY TÜBİTAK YARIŞMASI FİNALİSTİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Diyarbakır'da düzenlenecek Türkiye finalleri öncesinde, Menteşe Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltı programına; bölge birincileri Dalaman Cumhuriyet Ortaokulu, Bodrum TED Koleji Ortaokulu ve Menteşe Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu takımlarının öğrencileri, danışman öğretmenleri ve okul müdürleri katıldı. Programda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap Aksel ve İl Milli Eğitim AR-GE TÜBİTAK il koordinatörleri, takımlara eşlik etti.

31 Ekim - 4 Kasım 2022 tarihleri arasında Diyarbakır'da düzenlenecek olan Türkiye finalleri öncesinde, hem Ege Bölgesi'ni hem de Muğla'yı temsil edecek olan öğrencilere moral ve motivasyon amacıyla düzenlenen kahvaltı programında, finalist öğrenciler projelerini ve geleceğe dair hayallerini, İl Müdürümüz Emre Çay ile paylaştılar.

İlimizi başarıyla temsil eden geleceğin bilim insanı olmaya aday öğrencilerimizle ve onlara yol gösteren, rehberlik eden değerli öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimizle bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay, "Bu güzel başarıdan dolayı sizleri yürekten tebrik ediyorum. Bir fikrim var, diyen tüm gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu kahvaltı buluşmasını finallerde sizlere moral olması, motivasyonunuzu artırması düşüncesiyle gerçekleştirdik. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalleri'nde, ilimizi ve bölgemizi en güzel şekilde temsil edeceğinize canı gönülden inanıyor, başarılar diliyorum." dedi.

Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek adına, proje tabanlı yarışmaların teşvik edici ve ilham verici olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, "Öğrencilerimizi düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etmek, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamak amacıyla düzenlenen TÜBİTAK yarışmalarında, ilimizden güzel başarılara imza atıyoruz. Daha büyük başarılarda buluşmayı temenni ediyorum." dedi.

Türkiye Finallerinde Bölgemizi Temsil Edecek Projelerimiz

Değerler Eğitimi Alanı: Dalaman Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri Elif Eylül İkiz, Ayaz Özmen'in Danışman Öğretmen Muzaffer Tuybaş rehberliğinde hazırlamış oldukları "Değerli Oyunlar" (Değer Temelli Akıl ve Zeka Oyunları Uygulaması)" adlı proje

Değerler Eğitimi Alanı: Muğla Ted Bodrum Koleji Özel Ortaokulu öğrencileri Rüya Atalağ, Belis Özseven ve Can Demiral'in Danışman Öğretmen Damlagül Kıvılcım rehberliğinde hazırlamış oldukları "Merhaba, Nasılsın" adlı proje

Kimya Alanı: Muğla Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (Ortaokul) öğrencileri Ayşe Nil Korkmaz, Berra Nazlı'nın Danışman öğretmenleri Şebnem Karacak Deren rehberliğinde hazırladıkları "Zeytin Karasuyunun Mermer Atıkları ile Arıtılması ve Organik Gübre Eldesi" (Karmerat) adlı proje, bölge birincisi olarak Türkiye finalleri sergisinde yer alacak. 

Diyarbakır'da Türkiye finali düzenlenecek olan 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın 31 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında proje sergisi, 4 Kasım 2022 tarihinde ise ödül töreni gerçekleştirilecek.

06-10-202206-10-202206-10-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.