MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY YATAĞAN'DA İNCELEMELERDE BULUNDU

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emre Çay, hafta sonu mesaisinde Yatağan ilçesinde bir dizi incelemelerde bulundu.
İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY YATAĞAN'DA İNCELEMELERDE BULUNDU

2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları ara vermeden devam ediyor.

13 ilçemizde temel eğitim okullarının büyük onarım ve güçlendirme çalışmaları, yenilenip çehresinin güzelleştirilmesi gerçekleştirilirken yatırım programı kapsamında yapımına başlanan yeni okul binalarının inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre ÇAY, sahada devam eden çalışmaları yerinde incelemek üzere Yatağan ilçesini ziyaret etti.

İlk Durak Direksiyon Uygulama Sınavı Oldu

İl Müdürümüz Emre ÇAY'ın program kapsamında ilk durağı, ilçede yapılan MTSK direksiyon uygulama sınavı oldu. Sınav alanında incelemelerde bulunan İl Müdürümüz, sürücü adayları ve sınav komisyonu üyeleri ile bir süre sohbet etti.

Cumhuriyet Ortaokulu İnşaatında Sona Yaklaşıldı

İl Müdürümüz Emre ÇAY'ın bir sonraki durağı, Yatağan ilçesinde yapımı devam eden Cumhuriyet Ortaokulunun yeni okul binası inşaatı oldu.

2022 yılının ocak ayında çalışmalara başlanan ve 24 derslikli modern bir yapı olarak planlanan okul inşaatında incelemelerde bulunan İl Müdürümüz, devam eden okul inşaatı hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İçerisinde müzik, görsel sanatlar atölyeleri, fen ve bilişim teknolojileri laboratuvarı, kütüphane, çok amaçlı salon, spor alanı vb. bölümlerin yer alacağı Cumhuriyet Ortaokulunun yeni binasına 2022-2023 eğitim öğretim yılında taşınması planlanıyor.

Köy Okulları Yeni Yüzlerine Kavuşuyor

Temel eğitimde imkan farklılıklarını en aza indirmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından köy ve kırsal mahallelerde bulunan okulların yenilenmesi ve fiziksel ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. İl Müdürümüz Emre ÇAY, bu kapsamda baştan sona yenilenerek eğitim öğretime hazır hale getirilen Yatağan Zeytinköy İlkokulunu ziyaret etti.

İl Müdürümüz Emre ÇAY, "Gerek Bakanlığımızın Temel Eğitimde 10 bin Okul Projesi kapsamında yaptığımız çalışmalar, gerekse Okullarımız Arasında İmkan Farklılıklarını Azaltılması Projesi kapsamında yapmış olduğunuz çalışmalarla, özellikle köy ve kırsal mahallelerde okuyan öğrencilerimizin eğitim öğretimden eşit imkanlarda faydalanmalarını sağlamaya, başta okul öncesi olmak üzere okullarımızda imkan farklılıklarını en aza indirmeye gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda Zeytinköy İlkokulumuz kavuştu; duvarlarıyla, sınıflarıyla ve bahçesiyle yenilenen okulumuzu çocuklarımıza armağan ediyoruz." dedi.

Zeytinköy İlkokulunun tamamen yenilenerek ortaya çıkan modern görüntüsü, mahalle sakinleri ve çocuklar tarafından büyük bir beğeni aldı.

26-07-202226-07-202226-07-202226-07-202226-07-202226-07-202226-07-202226-07-202226-07-2022

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.